Moikka samanmieliset maailmaa ympäri kiertävät ystäväni. Olin viime lauantaina mielenosoituksessa Kälviän keskustassa, meitä oli pitkälti toista kymmentä. Minulla oli iso banderolli jossa luki: Maassa maan tavalla tai maasta pois, osoitin mieltäni maahanmuuttajia kohtaan, koska en halua että ne tuovat tänne omia tapojaan, itselleni vieraista kulttuureista. Loppuun asti en ehtinyt marssia, koska meillä oli muuttopäivä ja vähän kiire. Täytyi asettaa sängyt niin,että tyynyt ovat auringon nousun suunnassa ja buddhan alttari piti koota makuuhuoneen seinälle. Thaikku muijani laittoi budhalle hedelmiä, vettä ja pienen lasillisen konjakkia eteen. Naureskelin kun muija touhusi niin tosissaan Suomalaisia tapojaan... Ei pojat enää aamulla paljon naurattanu?? Se buddha patsas oli yöllä imassu sen konjakin ja pannu koko temppelinsä paskaks, siinä se oli palasina lattialla ja mukit tyhjänä vieressä?? Ei noi uskon jutut mitään ihan huuhaata ole. No onneksi selvittiin säikähdyksellä. Itse olen sitä mieltä, että maassa eletään maan tavoilla, eikä vouhoteta turhia. Mukava mennä taas ensi kuussa muijan kotona käymään Buriramissa, rakennettiin sinne sauna Tammikuussa kun olimme lomalla.
Terve Pattayan ystävät
sauna-ja-mämmii
14237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Puhut asiaa ja viisaita.
Miksei tämä saunanrakentaja Burinamista osallistunut saunanlaudekeskusteluun, taas meni ammattitaito ihan Isaniin.
Kuuluisa persläpilerppa, joka asuu Suomessa, jälleen kehuu vaimoaan, joka todellisuudessa on entinen H. Huoli lihavan äijänretaleen, koska luuli tämän olevan rahamies, mutta siinä erehtyi pahoin.
Kokenut kaiken tietää ja vaivainen kaiken kokee, sopii kuin nakutettu lerppaan!!!
Toivottavasti ottaa motokseen em. lisäksi tämän häneen hyvin sopivan lauseen : Lerppa vaivansa nuolkoon...
Pertsläpilerpalla tuota sielunkauneutta aina löytyy lämminhenkisistä vastauksistaan!
Voiko kauniimmin sanoin enää palstoille kirjoitella?
"Tyylikkäällä" kerronnallaan yrittää uskotella kirjoittelevansa totuuden, vain totuuden, mitään siitä poisottamatta ja mitään siihen lisäämättä!
Uskokoon ken haluaa...
Dissosiatiivinen identiteettihäiriönsä (engl. dissociative identity disorder, DID, "monipersoonahäiriö" tai "sivupersoonahäiriö") on dissosiaatiohäiriöistä monimutkaisin eikä enää ole lukuisien lääkärien kertoman mukaan hallinnassa ja parannettavissa.
Pattayalaiset aloittivat jo aiemmin tyhmät puheensa ja nyt yhdessä Lerppaharjulaisten kanssa, viihdyttävät meitä kauheimmilla kirjoituksillaan, ylpeillen saannoksistaan palstoilla ja kuvitellen Pattayan nousevan tällä tavoin uuteen kukoistavaan nousuun, mutta toivotonta on taistelunsa...
Don Quijoten tavoin Pattayalaiset yrittävät Lerppaharjun Sancho Panzat apunaan kiivetä matkailupalstojen valtiaiksi, hävyttömillä puheillaan, mutta toisin on käynyt! Vähäinenkin arvostus Pattayaa kohtaan on kansan silmissä kadonnut ja niinpä heidän arvostuksensa on nostanut viihtyisän ja rauhallisenHua Hinin Thaimaan paratiisiksi
Jaa Cittarimies jo tuohon aikaan edusti Lähi-idän ja Somalian miehiä verraten heitä Suomeen maahanmuuttajina thaivaimoihin.
Todella ontuva vertaus. Heissä on se ero, että thait elävät aivan samanlaista elämää kuin suomalaiset. Käyvät töissä, huolehtivat lapsistaan, elävät Suomen lakien mukaan ja he voivat mennä naimisiin minkä uskoisen kanssa tahansa. He eivät norkoile asemilla eikä baarien ulkopuolella vaanimassa ketään. Mies ja nainen päättävät asioista yhdessä ja thait on yksiavioisia kuten suomalaisetkin.
Muslimit Lähi-idästä ja Somaliasta taasen loisivat, käyttävät systeemiä hyväksi, ovat karkumatkalla syystä tai toisesta, vaativat kaiken itselleen, riehuvat, eivät pidä naista minään, musliminainen ei voi avioitua kristityn kanssa mutta miehellä voi olla useita kristittyjä vaimoja jotka panemisen jälkeen muuttuvat kulttuurikäsityksensä mukaan muslimeiksi, laittavat vaimot säkkiin, menevät itse päivystämään uusia vaimoja asemille, pitävät hurmoksellisia miesten juhlia ja haluaisivat tappaa tai siittää kaikki vääräuskoiset ulos maasta johon saapuvat.
No mutta meidän kaikkien rakas Maijukkahan se siinä taas purki tuntojaan, mistä maihtoi aiheensa tällä kertaa ammentaa.
Pitävät hurmoksellisia miesten juhlia.......
Päivystävät uusia vaimoja.......
No siinäpä meidän 300 kaadon nääs taas vakiintunut heitti sunnuntain ratoksi gagaa.
Yllätys, että tiedät uskonnoista ja kansoistakin kaiken. Älä silti yleistä.
"Muslimit Lähi-idästä ja Somaliasta taasen loisivat"
EIVÄT KAIKKI. Osa lähtenyt kotimaastaan pakoon varmaa tapetuksi tulemista, osa ei ole ehtinyt lähteä kun on tapettu.
Sinä tietysti vanhana knekkarina olisit pannut pataan pyssymiehiä ja jäänyt sotatoimialueelle, koska hallitset budolajit? Kaikki ei hallitse, lähtevät raukat pakoon ennemmin kun kuolevat.
" käyttävät systeemiä hyväksi, "
Systeemi eli järjestelmä antaa mahdollisuuden yksityiselle ihmiselle käyttää sitä hyväkseen, myös väärällä tavalla. Kysy vaikka tutuiltasi, jotka lomailevat Pattayalla saaden samaan aikaan työttömyystukea, asumistukea, SAIRAUSPÄIVÄRAHAA tai kassan päivärahoja. ÄLÄKÄ VAAN VÄITÄ ETTEI SUOMALAISET KÄYTÄ luomaansaJÄRJESTELMÄÄ VÄÄRIN. Käyttävät aina kun se on mahdollista, AINA.
" He eivät norkoile asemilla eikä baarien ulkopuolella vaanimassa ketään."
Juuei. En ole koskaan nähnyt Thaimaalaista naista vaanimassa ketään asemilla enkä baarien ulkopuolella... ainakaan väkivalta mielessä? En kyllä ole nähnyt siellä muslimi naisiakaan. Suomalaisia naisia, naisporukoita, olen nähnyt odottelemassa, uhrinsa poistumista ravintolasta useitakin kertoja.
" vaativat kaiken itselleen,"
Oletko nyt ihan tosissasi?
" eivät pidä naista minään, "
Sanoo mies, joka kavereineen ostelee naisia 17e vuorokausi tyydyttämään seksuaalisia halujaan ja naisen läheisyyden kaipuutaan eli, oikean naisen kosketusta?
" Mies ja nainen päättävät asioista yhdessä ja thait on yksiavioisia kuten suomalaisetkin.
Näinkö toimivat. Oletko nyt googlannut varmasti tuon?
Googlaa sana POLYGAMIA
" musliminainen ei voi avioitua kristityn kanssa mutta miehellä voi olla useita kristittyjä vaimoja jotka panemisen jälkeen muuttuvat kulttuurikäsityksensä mukaan muslimeiksi, laittavat vaimot säkkiin, menevät itse päivystämään uusia vaimoja asemille, pitävät hurmoksellisia miesten juhlia ja haluaisivat tappaa tai siittää kaikki vääräuskoiset ulos maasta johon saapuvat. "
Kauheeta, ja tämä on tietenkin näiden kulttuurin mukaista, joka on tottakai väärin, koska se ei ole sinun OIKEATA KULTTUURIA?? Kyse on kuitenkin tuhansiavuosia vanhemmasta kulttuurista kun se oikea ja viisas suomalainen kulttuuri?
Muslimit noudattava ilmiselvästi sinunkin 2010 uskontosi ylipäällikön käskyä?? LISÄÄNTYVÄT JA TÄYTTÄVÄT MAAN.
" herrasi lausumaa": Jumala siunasi heidät ja sanoi heille: "Olkaa hedelmälliset, lisääntykää ja täyttäkää maa ja ottakaa se valtaanne. Vallitkaa meren kaloja, taivaan lintuja ja kaikkea, mikä maan päällä elää ja liikkuu.
Tuhansissa vuosissa länsimaissa on tapahtunut sellainen asia kuin kehitys. Meillä ei enää kivitetä eikä polteta naisia roviolla. Myöskään meillä ei saa lain mukaan heittää homoja katolta eikä hakata vaimoja. Tytärtäkään ei saa tappaa jos se tykkää vääräuskoisesta ja naiset saa kulkea vapaana ilman saattajaa. Sitä kutsutaan kehitykseksi siis, että pahuus ja väkivalta on laittomaksi julistettu länsimaissa. Suosittelen sinulle että muutat vaikka Somaliaan elämään onnellisen musliminaisen elämää. Ei mulla muuta.
HHMMM......
"Myöskään meillä ei saa lain mukaan heittää homoja katolta eikä hakata vaimoja. Tytärtäkään ei saa tappaa jos se tykkää vääräuskoisesta ja naiset saa kulkea vapaana ilman saattajaa. Sitä kutsutaan kehitykseksi siis, että pahuus ja väkivalta on laittomaksi julistettu länsimaissa. "
Suomessa siis ei saa tappaa tytärtä tai näin neutraalina aikakautena LASTA..... HMMMM..... Suomi on siis länsimaa, jossa "pahuus" ja väkivalta on julistettu laittomiksi??? Kun se on laittomaksi julistettu. m
Miksi Suomalaiset tappavat perheitään, lapsiaan, kavereitaan ja vanhempiaan?
SEHÄN ON LAITTOMAKSI JULISTETTU???
Myös moni nainen saa Suomessakin kulkea kohta vapaasti........ Jos laki ,että lähestymiskiellon saanut, lähestymiskieltoa rikkova, lähestymiskiellolle nauravalle, väkivaltaiselle ja " väijyvälle" ex poikaystävälle saadaan laittaa seurantapanta jalkaan. Tiedätkö? Samanlainen kun metsästyskoiralla on kaulassa.. Tiedätkö nähdään missä sivistysmaan sivistynyt kansalainen liikkuu, Ymmärrätkö?
Älä sekoita yksittäistä väkivaltaa ja kulttuuriin kuuluvaa väkivaltaa, jota esimerkiksi Sharia-laki edustaa. Suvakkilehmä. Hyi helvetti.
Moro, laitatko linkin missä kohtaa koraania kerrotaan perheväkivallan tai yleensä väkivallan kuuluvan muslimi uskontoon? Alla sullekkin resuperse vähän historiallisia totuuksia. Toivon sinun ymmärtävän, että historiaa ei voi muuttaa?
" Islam perustuu osin samoille periaatteille kuin juutalaisuus sekä kristinusko, mutta kolmen abrahamilaisen maailmanuskonnon välillä on myös merkittäviä eroja. Esimerkiksi kristinuskosta islam eroaa merkittävästi muun muassa sikäli, että se on lakikeskeinen uskonto, jossa uskonnollinen laki on perinteisesti tarkoittanut aina myös yhteiskunnallista tai valtiollista lakia, ja islamin levittäminen on uskonnon klassisessa muodossa tarkoittanut nimenomaan islamilaisen yhteiskunta- tai valtiomuodon levittämistä, eikä islamin alaisuuteen valloitettujen alueiden asukkaita edes pyritty käännyttämään, sikäli kuin he edustivat kirjan uskontoja. Vastaavasti varhainen kristinusko syntyi poliittisen vallan ulkopuolella ja jopa vainottuna se pyrki aktiivisesti kaikkien vääräuskoisten käännyttämiseen, ja esimerkiksi Paavali kehottaa kristittyjä alistumaan roomalaiseen (sekulaariin) lakiin.
Jo se, että vihaat ulkomaalaisia, keskittämällä fokuksesi pelkkiin maahantulijoihin? Kertoo älykkyydestäsi jotain. Se, että kristillisessä " Länsimaalaisessa sivistysvaltiossa Suomessasi on yhdellä sosiaalitädillä 80 lapsiasiakasta, joista se pystyy hoitamaan kunnolla noin 20. Viikottaiset hätä huostaanotot tukevat ajatteluasi. Suomi on hieno maa, jossa vanhemmat pitävät oikeasti lapsistaan huolta....... Jos katkasuhoidon tai tuomionsa jälkeen saavat vielä pari kertaa yrittää. On SE HIENO MAA .... JOS VERTAA johonkin SierraLeoneen tai johonkin muuhun Afrikan köyhään maahan. Sosiaaliturva tosin EU- Valtioista on samalla tasolla Romanian kanssa....? Se sama sosiaaliturva, jossa Suomi on maailman kärkipäässä?? Heh, Suomalaiset uskoo samaa probakanda paskaa kun Pohjois- Korean kansalaisetkin. Suomalainen on sisukas ja periksiantamaton veronmaksaja ja tekee niinkun käsketään. ON NE ÄIJIÄ JA VIELÄ SISUKKAITAKIN..... MONTAKOHAN SOTAA NE ON VOITTANU??? VARMAAN KAIKKI??? VITUT EI ENSIMMÄISTÄKÄÄN. PELLET.
Islami nyt sattuu vihaamaan kristittyjä ja juutalaisia, muutenkin on sellainen kivikautinen uskonto. Mites siihen vaikutat laardiperse? Ps: Olisi Burger Kingiin kuponkeja jos tarvitset, mutta älä syö ittees hengiltä kuitenkaan xDDDD
Kuka tässä nyt väittelee kun Vuodesta 2010 ja Numba on Thaimaassa kellon ollessa siellä tutilullaa ???
Pattayan ystävät voivat käydä tammikuussa äänestämässä Niinistöä Suomi-Seuran tiloissa Jomtienilla.