Moi! Ongelmana on tämän kyseisen auton jäähdytysnesteen kulutus. Lähes joka toinen viikko saa ostaa uuden jäähdytysneste pönikän, että kyl sitä kulu ihan reippaasti mutta minne ne menee??
Auton alla ei ole mitään märkää, eikä moottorissa, ei haise jäähdytysneste sisällä eikä ulkona eikä pakokaasussa.
Kannentiiviste, vesipumppu yms yms vaihdettu ja kansi koneistettu. Jäähdytysjärjestelmä paineistettu. Uusi paisuntasäiliön korkki ostettu. SILTI jäähdytysnesteet katoaa jonnekkin? Öljyntäyttöaukossa oli lähes heti koneremontin jälkeen valkosta mömmöä jonkun verran. Onko se normaalia?
Autoon on käytetty niin paljon rahaa ja sama ongelma jatkuu :(
Renault Twingo 1.2 -05
Juuh42
0
101
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733834Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92061Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2301370- 1351276
- 1121158
- 1131150
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil711057Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik61005- 60984
- 35906