Itselläni on siis 2 todella vilkasta poikaa ja heidän turvallisuutensa on tärkeintä, mutta olen sen verran hyvä huolehtimaan ettei minun heitä hihnoihin tarvitse telkeä. Mielestäni talutushihnat kuuluvat elukoille, ei lapsille joilla on laiskat vanhemmat. (Eri asia jos lapsi on jollain tapaa vammainen.) Kerran näin oikeasti pienessä ja rauhallisessa tapahtumassa kaksi, ehkä noin 4-5 vuotiaat tytöt, jotka vaikuttivat todella rauhallisilta (eivätkä myöskään vaikuttaneet mitenkään vammaisilta) olivat kiinni talutushihnoissa joita vanhemmat piti todella tiukoilla ja lyhyillä, kun tytöt olisivat muka olleet jotain vihaisia koiria. Lapsi raukat... Kertokaa omat mielipiteenne! :)
Lapsi talutushihnassa
3
423
Vastaukset
- danaaaaa
En ymmärrä mäkään tollasii... Alkaa hävettää niiden aikuisten puolesta ku näkee niiden taluttavan lastaan... Tekis mieli mennä sanoon niille tyyliin "Mun koiral on samanlainen hihna :)) ja et saanko silittää?" !! :D
- hyvä.teflegujenvanhemmat
Kivempi villiä ja vilkasta lasta rullata autotieltä taskuun? Käypä kaupassa kädet vaunuissa kiinni , pienempi siellä vaunuissa ja ruokaostokset toisessa kädessä, se vilkas juoksee päättömästi minne lystää, kun ei ota kieltoja vastaan.
- Azertyuiop
Onpa hienoa etta olet noin pateva ihminen poikiesi kanssa. Minua saa aivan vapaasti paheksua kun talutan lasta hihnassa (2v, ja itse pyytaa remmit kaupungissa). Oman lapsen turvallisuus on tarkeinta, muut saa haveta ja paivitella rauhassa, ei ole meidan ongelma:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1692607Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19737Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait212722Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678