tänne uutta tietoa kaikille matkailijoille.siis.mitä maksaa mikäki,olut?ruoka?tuliaiset?
hinnasto rodos 2016
6
551
Vastaukset
- eihinnastoa
Hinnat vaihtelee enemmän kuin SSS:ssä mutta taso on sama.
- pilavas
Lentokenttä taxfree, 10.9
Metaxa 5 tähteä, 1l, 18.70e
Ouzo Pilavas 1l, 15.20e
Tullamore Dew, 1l, 22.70e
Savukekartongit alkaen 31e
- mikämaksaa
Eikös ydinkysymys ole lennot/hotelli/matkat kentälle, eikä paljonko litran leka maksaa. Mitä järkeä tässä on kuten nettijutut halvimmista maista.
- pilvas
Hienoa kun jollain on noita ydinkysymyksiä, aneeksi että laitoin taxfree tietoja, monesti vakavaa keskustelua oluttuopin hinnoista.
On muuten 3.50e, o,5l, keskihinta Rodoksella, 0.33, 2,80e.
Gyros pita 2_ 3 euroa , paikasta riippuen.
Laitahan omia tietojasi, ydinkysymyksistä, minusta tuntuu että kaikki kiinnostaa siellä lomailevia. - Faliraki
Falirakissa tänään 0,33 olut kaupassa 0,80 ja baarin tiskillä 2 euroa,tupakkakartonki halvin 31 euroa.viinat aika hintavia,1,5
litran ouzo 11,80. Ruokaa saa alle kympillä mitä vaan jos viitsii etsiskellä...
- Kalleen
Oma mielipide on et ennemmin marmarikseen paljon halvempaa ,ei enää ikinä Reikkaan ravintoloissa peritään vero listahinnan lisäksi . Kuusi kertaa käynyt 9vuotta oli väliä 2016 kävin petyin ei ikinä ?????????????????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254925Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504730Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2054671Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184541Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133630Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32118- 661627
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill211281- 1841169