Miksi skodaan ei saa muotoilua edes lisävarusteena? Saa pelkästään auton ilman muotoilua? Skodahan on semmoinen neuvostohenkinen kulkine ja moni skodakuski haaveilee siitä että suomi liittyisi pian venäjän tasavaltaan.
Miksi skodaa ei muotoilla?
Direktoraatti
874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Uusimmat Skodan mallit ovat kyllä paremman näköisiä kuin suurin osa kilpailijoista. Ei ylimuotoiltuja, vaan ajattoman tyylikkäitä. Rumin muotoilu tulee Japanista ja ennen kaikkea Toyotalta. Hyi minkä näköisiä
Olen täysin erimieltä. Skodahan on ruma ja kuljettajat tietävät sen. Siksi häpeilevät kärryjään.
Oletan, että skodan muotoilu on tullut siinä, kun kondomi on vedetty sämpylän päälle. Sitten piirretty valot siihen. Superb on aivan hirveä myös. Siinä loistaa köyhyys ja itäblokin kolhoosi tyyli.
Venäjän federaation lienee monelle Skodauskovaiselle se pyhiinvaelluskohde. Tekeehän skodakerho kokoontumisajot joka vuosi yleensä Venäjälle.
Muotoilu skodissa on todella ruma, etten sanoisi, törkeä. Tökerö, ja kömpelö. Samanlaisia sämpylöitä ja sikakiikkuja vuodesta toiseen.
Japsit on aina olleet linjakkaita, ja hyvännäköisiä itäblokin kulkineisiin verrattuna.
Täytyy muistaa että tsekkoslovakiassa vasta opetellaan markkinatalouteen. Aiemmin pulataloudessa muotoilulla ei ollut mitään merkitystä koska kipposia jonotettiin 10 vuotta ja silloinkin sen sai vain ansioituneet toverit. Miten siinä olisi mitään muotoiluperinteitä voinut muodostua?
Siis missä?
Ei voi halpaan kaalikärryyn laittaa muotoilua. Se pitää olla halvan näköinen ja kulkea kun lötkö makkara.
Kyykman on ihana poika, niin tämän päivän kelkasta pudonneita resuja joita on niin hauska seurata ja sääliä.
Ocut ovat vanhempaan verrattuna jotenkin leikkikalun näköisiä.Pienen semmoisen.