Olemme vaimon kanssa menossa Prahaan pitkälle viikonlopulle. Tarkoitus olisi käydä ensimmäistä kertaa elämässä swinger clubilla. Onko jollain kokemusta Prahan swinger clubeista? Netin mukaan niitä on muutamia mutta mikä on paras tällaiselle ensikertalaiselle pariskunnalle? Entä onko antaa vinkkiä miten klubille pitäisi pukeutua, sivuilla sanotaan että seksikkäästi mutta mitä tällä tarkoitetaan? Naisella korkkarit ja stay upit vai mitä päälle. Vinkkejä kiitos. Niin vaimo on 45 ja itse 50 vee jos iällä on jotain merkitystä.
Swinger club Praha
11
3000
Vastaukset
- Ensikertalainenpari
Eikö tosiaan kellään ole kokemusta. Matka lähestyy eikä ole tietoa minne kannattaa mennä ja miten sinne pitää pukeutua. Vinkkejä please.
Meilläkään ei kokemusta Prahasta, mutta jos kävitte, miin olisi kiva kuulla teidän kokemuksista.
- Uskokaa-tai-katukaa
Varokaa taskuvarkaita. Tosi paljon ja ammattitaitoisia. Aina kun on pari tai enemmän "turhaan" kohdalla, ne ovat taskuvarkaita.
Sopikaa taksin hinta etukäteen. Muutoin maksatte ainakin kymmenkertaisen hinnan.
Mitenkä teidän matka meni? Me ollaan 34 ja vaimo 38
- Ensikertalainenpari
Olemme Prahassa vasta ensiviikonloppuna, joten vielä kerkeää antamaan vinkkejä.
- Uskokaa-tai-katukaa
Ensikertalainenpari kirjoitti:
Olemme Prahassa vasta ensiviikonloppuna, joten vielä kerkeää antamaan vinkkejä.
Jos klubilla, varmistajaa aina tilatun hinta ennen tilausta. Voitte muuten saada satasen kaljatuopin.
- niilonen44
Voiko noilla klubeilla ihan vaan paneskella omaa ja katella samalla muiden paneskelua?
- Käytä-järkeäsi
Ihan klubikohtainen juttu. Sekä kiinni myös henkilöistä.
Ei mikään klubi ole itsestään selvyys. Jokainen on omansa lainen. - Kerrankäynyt
Itse olen käynyt Budapestissä yhdellä klubilla ja siellä ainakin pääsin hoitelemaan yhtä paikallista naista samalla kun tämän naisen aviomies katseli touhujamme sivummalta. Hetken päästä kimppaan liittyi toinenkin mies ja yhdessä sitten hoitelimme tätä naista naisen aviomiehen tarkkaillessa tilannetta sivummalla. En tiedä millaisia muut swinger clubit ovat mutta tällaista tapahtui Budapestissa. Niin ja tämä nainen oli iältään 43 v ja mies suurin piirtein samaa ikäluokkaa.
- Prahaan
Löytyikö kiva klubi ja miten meni? Me olemme nyt lähdössä Prahaan ja hyvä vinkki kiinnostaisi kovasti...
- Luonnekasta-reissua
Kolme hyvää vinkkiä
- lentokentältä jos otatte taksin, kysykää hintaa. Muuten lasku voi olla yli sata euroa
- etenkin yökerhoissa ja klubeissa pitää kysyä ennen tilausta juoman hinta. Niissäkin hinta voi yllättää
- varokaa taskuvarkaita. Ihan joka paikassa. Tekevät hässäkkää ja ovat tosi taitavia ja vikkeliä.
Muutoin ruoka ja olut hyvää ja halpaa!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk695504Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6163586SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842959Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2922788"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961830Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601760Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4871453Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241411Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141391Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183958