Lappi-sepataristit toimi väärin..

Lain mukaan isot muutokset tulee valmistella yhdistyslain mukaan ja toteuttaa myös niin, että on huomioitu vähmmistölle jäävät. Nyt mentiin kuin venäläiset ukrainassa ja krimillä. lapinmiehet käytti samaa taktiikkaa. Ei autuus ja oikeamielisyys tule lapista, sieltä tulee tämä narsistinen uusi lahko. Heikkoa on raamatun ymmärrys.
5359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Näille lapparien kätyreille on ihan sama, meneekö oikein tai väärin, kunhan saavat valtansa pitää.k

Äänestä

Ei ollu mun lapsuudessa Lapissa narsistisuuteen sairastuneita vanhimpia. Ammattilaiset näkevät kuinka sairaat käyttäytyvät. Onneksi. Eivät kaikki ihmiset toimi tällaisen sairastuneen ihmisen neuvojen ja ohjeiden mukaan. No niitäkin on, jotka eivät näe tätä sairautta ja oman ymmärryksen ulkopuolella tottelevat sairaan toivetta.

Äänestä

Oikein tai väärin, kokoon käärin.

Lain ja oikeuden varjolla, kunhan tahtomme toteutuu.

Tarkoitus pyhittää keinot.

Kun vain tarkoitus on tarpeeksi hyvä, asian voi ajaa läpi suosiolla tai väkisin.

Uhraamme pienen joukon huonoja jyviä "oikean" asian puolesta.

Äänestä

Ei tämä mikään uudistus ole, kaikkihan toki tietävät että sakramentit ovat 2000-vuotta vanha asia. Tämä sakramentti kuuluu oleellisesti kristilliseen uskon elämään ja ns. hartauselämän syventämiseen.

Äänestä
  • Ei ole minun tietääkseni yksikään luterilainen herätysliike historian aikana ottanut sakramentteja hoitaakseen, joten kyllä vain uutuudesta on kysmys.

    Jos separatistit haluavat lukea vapaakirkot ja reformoidut lahkot mukaan, niin sitten tämä ei ole mikään uutuus. Mutta silloin asetelmat näyttävät kummallisilta. He pääsevät näiden kanssa samaan porukkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hubander kirjoitti:

Lain mukaan isot muutokset tulee valmistella yhdistyslain mukaan ja toteuttaa myös niin, että on huomioitu vähmmistölle jäävät. Nyt mentiin kuin venäläiset ukrainassa ja krimillä. lapinmiehet käytti samaa taktiikkaa. Ei autuus ja oikeamielisyys tule lapista, sieltä tulee tämä narsistinen uusi lahko. Heikkoa on raamatun ymmärrys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu