“Luonnonsuojelijat” jättivät Pyhäjoen lähtiessään räävittömään kuntoon – Katso kuvat
Jos tämä on luonnonsuojelua, mitä se suojelemattomuus sitten on?"
http://mvlehti.net/2016/05/01/luonnonsuojelijat-jattivat-pyhajoen-lahtiessaan-raavittomaan-kuntoon-katso-kuvat/
Luontoa suojellaan kun joku maksaa.
Elämäntapaintiaanit tapettava
4
124
Vastaukset
- Kessipipo
Järkyttävää ja varmasti totta, sillä artikkelin alussa todetaan: "Mies kirjoittaa facebookissa" ja lopuksi vielä hyvän journalismitavan mukaan mainitaan uutisen alkuperäislähteeksi Facebook.
Lisäksi tässä jonkun miehen Facebookjaon perusteella tehdyssä uutisessa niputetaan ydinvoimaa vastustava anarkistijoukko luonnonsuojelijoiksi. Sehän on yhtä tyhmää yleistystä, jos väittäisin maahanmuuttokriittisiä rasistisiksi natseiksi.
Koittakaa nyt jumalauta löytää joku täyspäinen sinne toimitukseenne, sillä empaattisena ihmisenä en voi välttyä tuntemasta puolestanne myötähäpeää.
Luonnon sotkeminen on tuomittavaa. Koulutetun kansan aliarvioiminen tällaisella uutisella on säälittävää.- Toisaallla
"Kuvat: Tällainen näky oli vastassa ympäristöaktivistien leirin jäljiltä – Aktivistit: Poliisi ei jättänyt mahdollisuutta"
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001170202.html
Kootut selitykset. - roskasakkia
Kyllä he luonnonsuojelijoina esiintyivät
- Erama
Heii ja anteeksi mainostus!
Tarvitsen kipeästi vastauksia kyselyyni ja toivoisin että kävisitte vastaamassa tähän:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14276020/tarkeimmiksi-koetut-ymparistoongelmat#comment-84606223
Kiitos ja anteeksi vielä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1341708- 401638
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa631390- 681305
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2091134Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2761091- 701083
- 74955
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää19948Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106888