Mitä harrastat?

Gallup harrastuksista.
18300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Töitä, töitä ja lisää töitä.

Äänestä
  • M? oo

    Äänestä

  • eläkelkee kirjoitti:

    M? oo

    N

    Totta se on, koko ajan teen töitä ja lisää töitä.

    Äänestä

Kunnosta huolehtimista eli urheilen.

Äänestä

etsin häntää

Äänestä

käsityöt, kesällä pihahommelit. Virkistykseksi uintia.

Äänestä

Mulla on aika paljon kaikenlaisia harrastuksia. Kaipaan aika monenlaisia "haasteita" joten aika monenlaisesta harrastuksesta niitä sitten haen.

Pääni kaipaa ajatustyötä, joten luen filosofian ja psykologian kirjallisuutta ja nettijulkaisuja, Tykkään ratkoa ongelmanratkaisu tehtäviä ja tehdä päättelytehtäviä.
Niistä pääni saa haastetta.

Käteni kaipaavat välillä pikkutarkkaa tekemistä, joten piirtelen, maalailen,kudon, ompelen toisinaan leivon tai teen jotain jälkkäreitä joita saa koristella kauniisti.

Yllä olevat vaatii paljon keskittymistä ja sen vastapainoksi pääni vaatii sitten nollausta ja liikettä. Sen tarpeen tyydytän sitten juoksu, pyöräily tai kävelylenkillä.

Joskus ajan kuluksi pelailen jotain nettipelejä tai katson leffoja, kuuntelen musiikkia.


Kyllästyn kuitenkin aika nopeasti jos haasteet ja tavoitteet loppuu joten monet noista jää pitkiksi ajoiksi tauolle jonkun toisen vastaavaa tarvetta tyydyttävän korvatessa sen harrastuksen. esim. ompelu korvaantuu piirtämisellä tai juoksu pyöräilyllä jne.


Tykkäisin varmaan sisustamisestakin harrastuksena, mutta se on niin kallista hommaa että siihen ei pysty.

Äänestä

Tykkään liikkua metsässä koirien kanssa, kuntosali, puutarha hommia ja kalastelua..Siinä tärkeimmät..

Äänestä

Ammuntaaa harrastusmielessä

Äänestä

Jos harrastaa höpötyksiä tyttöjen kanssa palstalla?

Äänestä

Leijonan luola USA oli hassu juttu... Lori-miljonääri sanoi jostain kalastusjutusta: haluan osallistua tähän firmaan, sitten miehet siinä vieressä sanoivat: Milloin Lori olet kalastanut muka?

- Olen onkinut madoilla montakin kertaa.

Äänestä

Sitä ukon kanssa ja vaunulenkkiä

Äänestä

Harrastan kuntoilua lähinnä lenkkeilyä ja liikun myös metsässä ahkerasti. Teen myös metsätöitä. Tämä kaikki on hyvää vastapainoa työlleni. Luonnossa saan mielenrauhan eli stressi häviää, kuin tuhka tuuleen. Nautin luonnosta, juon kupin kuumaa ja jatkan matkaa. Kokeilkaapa joskus. Ette varmasti kadu niitä reissuja. Ai niin. Käyn myös suomipalstalla ikävöimässä yhtä erikoisen mukavaa naisihmistä. Hän on kadonnut jonnekin. Tunnen suurta ikävää.

Äänestä
  • Metsässä mieli lepää..

    Äänestä

  • Rakastan tapaasi minulla on vielä turvaköysiä kiinni paljon lapsiin ettei voi lähteä kuin huvittaa retkeilee.

    Äänestä

Tuossa onkin hyvä harrastus kesään, kalastaminen ja madoillakin voi onkia kaloja, niistä saa lisää ruokaa jos tulee hyviä.

Minä sain isältä lempinimen, yksi niistä vain "teurastaja", kun fileoin isoja saaliskaloja.

Voi saada paljon pieniäkin kaloja, varsinkin herkullisia jos tulee paljon vaikka ahvenia.

Äänestä
  • sitten tulee mato-onkeen joku jättikala jonka juuri ja juuri saa ylös jotenkin :)

    Äänestä

Voisi olla hauska juttu jollekin isännälle kun tyttöset tuovat lihan pöytään: saimme jättikalan.... savustukseen vain tyttöjen saama kala tulee hyvää.

Eihän nuo nyt hirveästi maksa onget eri sitten jos uistelurullakeloja jne.

Voi saada onkimallakin isoja kaloja, tai pieniä paljon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


galluppia kirjoitti:

Gallup harrastuksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu