Olen elänyt lähes koko elämäni onnettomana ja kymmenen vuotta hyvin stressaantuneena ja masentuneena. Velka ongelmia, asunnottomuutta, itsemurha ajatuksia, ylipainoa, ei seksi elämää jne,, Elämä ollu yhtä vitun taistelua ja hengissä selviytymistä. Paskaa satanut joka nurkalta, pelkkää vittuilua ja halveksintaa saanut kuulla. Kolme vuotta sitten sain kerranki sen verran ylimääräistä lähdin käymään Thaimaassa, siellä changi pullo kädessä rannalla maaten mietin että vittu mulla on just nyt kaikki hyvin. Tuntu kuin kivi ois tippunut harteilta. Vuosi meni miettiessä että miten voisin thaimaaseen muuttaa ja mistä rahat. Pistin homman hösseliksi ja onnistuin järkään jutut. Nyt olen asunut kaksi vuotta thaimaassa ja joka päivä hymyilyttää. 30 kiloa painoa tippunut, elämän tavat muuttunut terveellisimmiksi. Hyvä seksi elämä ja parisuhde. Ei stressiä, joka päivä voi syödä ravintoloissa ja nauttia hieronnoista, harrastaa sukellusta yms. Näin jälkeenpäin miettien Suomi on aika paska maa, eikä ole kauheesti kehumista meissä suomalaisissakaan; kateellisia, vittuilevia moralisteja jotka eivät hyväksy toisten menestystä eikä epäonnistumistakaan. Todellisia mielensäpahoittajia. Lakihenkisiä sääntö friikkejä jotka valmiita heti puukottamaan selkään kun mahdollista. Jos mietit ulkomaille muuttoa niin suosittelen.
Miten minusta tuli onnellinen,,
8
484
Vastaukset
- Takanapäin
Totta puhut. Ihmettelen itsekin, mutta onneksi on mahdollisuus päästää irti kuvioista. Kun laittaa pykälän päälle ja evästä reppuun, loppu on historiaa.
- RUNrunRUN
Katkoit kahleet ja juoksit vapauteen... :D
https://www.youtube.com/watch?v=CRvZMG85qaI - kivamutta
et sit kertonut vinkkejä.....
- Pelkkäähymyä
No vinkki oli se että kannattaa lähtee jos tuntuu sille. Rahapuoleen vaikee sanoa mikä sinulle toimii, kun en tunne sinua. Aikaahan se ottaa selvitellä asioita, mutta kaikki järjestyy jotenki jos rupee vaan duunaan.
- Svendufva
Thaimaa on muuten hyvä, mut liian lämmin.- Meikäläinen tykkää Ca 25
- Kivalukea
Hieno selviytymiskertomus
- Mukavakuulla
Fyysinen arkea hyvin paljon rajoittava sairaus sai minut onnettomaksi. Yritän sinnitellä onnelliseksi. Mukava kuulla, että jollakin on helpottanut. Toivon, että minäkin vielä joskus löydän tavan olla onnellinen juuri siissä olotilassani, elämäntilanteessani, missä kulloinkin olen. Vaikka sairaana, liikuntarajoitteisena ja neurologisten oireideni kera. ina onnjotain, mistä voi olla onnellinen, tuota opettelen. Ja ihana oli kuulla, että noinkin vaikean elämäntilanteen jälkeen voi löytyä tasapaino ja onnellisuus.
- Pelkkäähymyä
Toivottavasti löydät omat tavat selviytyä ja löytää onnellisuuden. Tulin käymään suomessa parin vuoden jälkeen ja syksyllä takaisin. Pitää sanoa että suomikin näyttää paremmalta kun katselee positiivisempien lasien läpi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain597474Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232906- 1421746
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651639Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151448Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671384- 1291116
- 73817
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 51707