Ladassa hilavitkuttimia

Mitä vanhat kommunistijäärät nyt sanovat, kun Ladan saa automaattina ja ilmastoinnilla? Te olette vastustaneet kaikkia varusteita koko ikänne ja nyt Neuvostoliiton kommunistiautoon on laitettu sellaisia.

Oikeissa autoissa niiden kanssa ei ole ollut mitään ongelmia, mutta Ladassa ne tietysti hajoavat heti, kuten muutkin Ladan osat ja sitähän te juuri olette pelänneet ankeissa itäromuissanne.
17312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Aika ajoi ohi Ladasta ja ladistit ovat jo haudassa. Eiköhän unohdeta koko aihe.

Äänestä
  • Runko ei pysty unohtamaan ... liian katkera mies/poika/lapsi.

    Äänestä

  • Lada saa kenet tahansa katkeraksi, jos sellaiseen on joskus joutunut sekaantumaan.

    Äänestä

Lada ei ole edes auto vaan kulkuväline joka luotiin väkisin kommari politiikan avuksi.

Se oli huonosti kopioitu fiatti vieläkin paskemmalla laadulla,jos nyt edes voi laatu sanaa Ladaan edes mitenkään liittää.

Ruotsissa ja Englannissa ne herättävät edelleen suurta hupia ja suomalaiset kommarithan herättävät vieläkin suurta hupia varsinkin taistolaiset, kommari uskovaiset.

Äänestä
  • Minusta täysin asioista tietämätön/asenteellinen sepustuksesi aiheutti juuri suurinta hupia ikinä :)

    Äänestä

Ladassa ilmastointi, buahahahaaa.... ja lehmät lentää

Äänestä

Voisi myös autoveroa tarkistaa kun aikoinaan lada verottajan mittapuu kun työväen auto ja mitä ei ollut vakiona verotettiin sitten länsiautoissa kun pelkkä peruutusvalokin oli aikoinaan verotettava varuste ja radiota ei voitu edes kuvitella vakiona.

Äänestä
  • Ois upeeta omistaa useita eri autoja ja mm ladoja 2101 mallista samaraan

    Äänestä

Ois upeeta omistaa 24 ladaa 1200 mallista 2108 malliin ja 2105 1200s 2108 1300 2107 1300 ja 6 samaraa

Äänestä
  • Minkä helv**in takia?

    Äänestä

  • On siinä kommarit hikoillu, ilman kompuraa? Kehitys on ollut hidasta, neukkulassa!

    Äänestä

  • Eihän lada ole ollut kuin 40 vuotta teknisessä kehityksessä länsiautoja jäljessä. Laadussa Ladan jälkeenjääneisyys on ollut pahempaa.

    Äänestä

Mikä se "hilavitkutin" o ?

Äänestä
  • Se on laite, joka pitää väkisin änkeä joka paikkaan vaikka sille ei ole mitään järkiperäistä käyttöä. Ominaisuuksiltaan se on huonosti suunniteltu ja helposti vikaantuva yleensä sähköstä vikansa saava härpäke. Niistä pyydetään lisää hintaa jos ne johonkin saadaan ängettyä. Me Ladistit kartamme ko. laitetta kuin ruttoa ja aivan aiheesta. Parhaimpia esimerkkejä täydellisestä hilavitkuttimesta on esim. Sähköllä toimivat lasit. Voiko turhempaa laitetta enää olla ? EI !!! Osaamme itse veivata ikkunat auki jos tarve vaatii eikä siihen tarvita kuin lihasvoimaa.

    Äänestä

  • Ja tarkoitan erityisesti siis Ladaan laitettuja varusteita. Lada ei ole saanut edes perustekniikkaansa toimimaan 45 vuoden harjoittelun jälkeen. Länsiautoillahan ei ole ongelmia ollut.

    Äänestä

  • Tarkoitin siis Länsiautoillahan ei ole muuta kuin ongelmia ollut. Anteesi vielä kirjoitusvirheeni.

    Äänestä

Joku kommunisti haluaa olla vitsikäs. Ongelmat ovat Ladan ominaisuus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Runko_se_oikea kirjoitti:

Mitä vanhat kommunistijäärät nyt sanovat, kun Ladan saa automaattina ja ilmastoinnilla? Te olette vastustaneet kaikkia varusteita koko ikänne ja nyt Neuvostoliiton kommunistiautoon on laitettu sellaisia.

Oikeissa autoissa niiden kanssa ei ole ollut mitään ongelmia, mutta Ladassa ne tietysti hajoavat heti, kuten muutkin Ladan osat ja sitähän te juuri olette pelänneet ankeissa itäromuissanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu