Etsitään kissanpentua

Hei! Etsin maatiaispentua hyvään ja pysyvään loppuelämän kotiin. Laita sähköpostia ja kuvia , jos sinulla on pentu etsimässä uutta kotia =)

6

321

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pennuistapulaa

      Kenelle sitä sähköpostia pitäisi laittaa ja mihin meiliosoitteeseen?

      Voi olla hieman vaikeaa löytää pentua, sillä niistä on monin paikoin suorastaan pulaa. Toivottavasti kuitenkin on onni matkassa ja löytyy.

      • kittenn

        Ei ole pulaa pennuista. Facebookin kissaryhmissä tulee uusia pentuejulkaisuja päivittäin. Kyllä se kissa löytyy, soittele ensin eläinsuojeluyhdistykset läpi alueeltasi ja kysele sitten yksityisiltä. Onnea pennun etsintään! :)


    • mistäpäin

      Mistäpäin suomea etsit pentua?

    • Toiv

      Tosiaan. Kissanpentuja on sen verran vähän tarjolla ostajien määrään verrattuna että pennun löytäminen on haasteellista. Sellaisesta paikasta pentua ei kannata ottaa, jossa käytetään typeriä ja kohtuuttomia luovutusehtoja.

      • kisssn

        Höpöhöpö! :D Ennemmin kannattaa jättää ottamatta ilmaispentu; sitä ei taatusti ole rokotettu, käytetty lääkärissä tai ruokittu laadukkaalla ruualla. Eikä varmaankaan isästä tietoa, joten voi olla FIV tai FeLV-positiivinen tai sisäsiittoinen.
        Itse olisin valmis maksamaan vastuullisesti kasvatetusta maatiaiskissasta useamman satasen, mutta niistä on puutetta. Ilmaisia "vahinkopentuja" ja "rakkauspakkauksia" taas olisi vaikka muille jakaa, mutta en halua tukea sellaista pennutusta.


    • torifiauttaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1570
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      103
      782
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      598
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe