Onkos Cadillacilla tällä hetkellä virallista maahantuontia Suomeen?
Vai onko yksityishenkilöiden/asiakkaan tilauksesta maahantuovien pikkufirmojen varassa koko merkki tällä hetkellä. Ja jos on, niin onko kuinka laajalla mallivalikoimalla tarjolla ko merkki?
Ihan uteliaisuuttani kyselen.
Asustelen rannikolla ja täällä näyttää noita Caddyja riittävän ihan käyttöautoinakin ihmisillä.
Ja oikeastaan se isoin syy mun uteliaisuuteen on ihan se, kun mulla pisti tässä jokin aika sitten silmään tällainen farmari-mallin Cadillac, jota aina välillä näkee meidän kotikadulla. Kuullostaisi vielä olevan diesel, eli oeln vähän yllättynyt. Lähinnä että Caddyja tehdään farkkuna sekä dieselinä. Vaikka samahan se on Jaguarillakin, tekevät näitä perheautojakin nykyään.
On muuten kyllä ainakin helvetin tyylikkään näköinen farkku, että sen puolesta voisin harkita sellaista itsellenikin. Jos vaan tosiaan tietäisi, että onko maahantuontia vai oman haun varassa, jos meinaa muutakin, kuin tuota Escaladea allensa.
Maahantuonti
V8ParasKasi
1
370
Vastaukset
- AutoSaagi
Terve! On vähän vanha artikkeli (2014), ja vastauskin tulee pari vuotta myöhässä, mutta ainakin Tekniikan Maailman mukaan (https://tekniikanmaailma.fi/tervetuloa-suomeen-cadillac/): "Suomessa Cadillacilla ei ole toistaiseksi virallista maahantuojaa."
Itselläkin muuten joku vähän eksoottisempi diesel hakusessa :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672814
- 2012097
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.501932- 711776
- 921658
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91541- 831251
- 811080
- 951039
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1991039