Katsokaa miten STT vainoaa MV lehteä ?STT soittaa

STT soittaa 2.3.2016

https://www.youtube.com/watch?v=jzoYVjRhT_8


Kyllä on ala-arvoista STT:n toiminta !!!

ps. laittakaa someen ja muutkin saa nauraa...
13159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mv lehti ei ole huomion arvoinen !

Äänestä

Onks se lehti?

Äänestä

Kovat on kampanjat nyt radiossa. Suoli.. eh.. suomi24:ssäkin jokainen MV-viestiketju saa välittömästi "Natsi" -kommentin. Niin noh, nimittely on kätevä seuraus kun argumentointikyky päättyy.

Itse lueskelen kevennyksen tarpeessa MV:n etusivun harva se päivä. MV:llä on ollut pikkiriikkisen *köh* matala kynnys: mm. vainoharhamatskuakin juutalaisten salaliitoista päätyy saitille. Tällaiselta pohjalta on aika vaikeaa luoda uskottavaa mediaa. Toinen käsi luo uutisia aiheista, joista toiset vaikenevat, ja toinen käsi levittää sontaa. Outoa.

Sen sijaan YLEn intressin ymmärrän täysin vaientaa MV.

Mielenkiintoiseksi yhtälö muodostuu siksi, että YLE ei julkaise mitään "oikeaa" vastinetta yksittäiseen MV-lehden uutiseen. Yhden kerran keväältä muistan MV:hen päässeen uutisankan - se taisi olla välittömästi esillä. MV vastaavasti julkaisee YLEn asiavirheitä sisältäviä uutisia.

Paras ase YLElle MV:tä vastaan olisi MV:n uutiseen viittaus, sekä sen asiavirheiden esiin tuonti.

Se on tietysti vaikeaa esimerkiksi vastaanottokeskuksen järjestyshäiriöuutisen tai rikosepäilyuutisen kohdalla. Ensimmäisessä faktat ovat todennäköisesti kohdillaan ja jälkimmäisessä Yleisradiolain monikulttuurisuustehtävää toteutetaan ohi rikosuhrin oikeuksien.

Toinen MV-hyökkäyksen tai sananvapauspäivän tarkoitus on tietysti vaientaa YLEn verokeplottelijoiden suojelu. Lähdesuojaa korostetaan, vaikka verottajalle riittäisi tieto tulonsaajista.

Monta juonta punonnassa yhtä aikaa eri puolilla. Totuuskomissiolle alkaa olla aika kypsä.

Äänestä

No saipa hyvät naurut, vaikuttaa kyllä jonkunlaiselta ajojahdilta tämä tapaus.

Äänestä

Emme kaipaa ryssien propagandaa.

Äänestä

MV on niin pikkuinen asia media kentässä ettei se ole edes uutinen.

Äänestä
  • Älä sitten kanna huolta MVstä

    Äänestä

  • Kun seuraa valtaeliitin ja -median MV-lehden uutisointia ja vainoa, niin ei todellakaan tunnu pikkuiselta asialta!?

    Äänestä

Aika vähän noita youTube-videoita on katsottu. Vain Lenita vähän suosittu.

Sama ongelma myös "oikeilla" mediataloilla. Ei niiden videoita viitsitä katsella. Jo vähäpätöisistä vähäpätöisin blogisti pystyy samaan. Siinä taistellaan saman ongelman parissa eikä pärjätä edes teininuorille videojournalismissa.

Äänestä

Jos se ryssäksi haukuttu itse puhelimessa, niin hyvin osaa Suomea. Ei ole aksenttia itään eikä mihinkään muuhunkaan suuntaan.

Äänestä
  • Suomalaisissakin on maanpettureita.

    Äänestä

Hyvä media kanava tämä MV !
Nyt on mahdollisuus laittaa myös rahaa heille tukimielessä. Itse ostin lukuaikaa sivustolta, kun suoria lahjoituksia ei kai saa tehdä. Mielummin maksan MV:lle kun muille, koska tuntuu, että muut vaan huijaa. Nykyään katselen bbc:n ja mv:n uutiset. En juuri muuta. Loput mietiskelen ja päättelen itse. MV on hyvä tulokas mediaan ja se hermostuttaa tuota entisen neuvosto-ajan mediaa. Yrittävät vielä taistella, mutta turhaan.
Ihmisiä kiinnostaa oikeasti totuus ja aivan kauhistuttavaa on ollut huomata suomalaisen median valheellisuus monissa asioissa. Media on esittänyt jonkinlaista valtasauvaa juuri siksi, että ovat tehneet "uutisia" jotka ovat voineet olla ihan pelkkää höpöhöpöä tai suoranaisesti aivan vastakkaista mediaa, kun mitä oikeat tapahtumat ovat olleet.
MV on hyvin tervetullut mediakentälle ja mukava nähdä, kuinka valemediat ovat kauhuissaan.
Ehdottaisin entisille medioille, että alkavat puhumaan totta. Muuten eivät tule pärjäämään. Loppu tulee, jos ei hommat ala sujumaan. Olen perunut useita medioita ( lopettanut tilaukset) tästä syystä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pohjaveto kirjoitti:

STT soittaa 2.3.2016

https://www.youtube.com/watch?v=jzoYVjRhT_8


Kyllä on ala-arvoista STT:n toiminta !!!

ps. laittakaa someen ja muutkin saa nauraa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu