Minkälainen persoona on nouseva Kauris ja aurinkomerkki on Skorpioni ja lisäksi jokunen planeetta Skorpionissa?
Vastaukset 4
- MrJuha82outolintu
En oo spesialisti näissä asioissa, mutta veikkaan kylmä ja tulikuuma ihminen eli voi olla halutessaan jääkylmä, mutta myös kuuma kuin hellankoukku.
Ahkera.
Tarvittaessa pisteliäs. - Unijukka15
Intohimoinen, syvällisesti tunteva, mutta tavallaan hyvinkin herkkä, jollakin lailla ilmaisee luultavasti luovuutta. Arvattavasti nuorempana hyvinkin rauhaton ja halu kokea, mutta joissakin tilanteissa vaistot laittavat pysähtymään.
Nouseva kauris rauhoittaa mieltä monella tavalla iän karttuessa. "Oppiläksy" elämässä on ymmärtää kokemuksiaan ja oppia niiden kautta enemmän itseään, ja siis rauhoittaa mielensä liiallisilta kuohuilta.
(Lisää vois kertoa, jos tietäsi niiden muiden planeettojen tarkat sijainnit.)- MrJuha82outolintu
Juuri itteki ajattelin juuri noita kuvauksia.
Intohimoinen ja syvällinen.
Kauriit syvällisiä.
Pidin tosta " ja siis rauhoittaa mielensä liiallisilta tunnekuohuilta"
Mulla on kuu kauriissa muuten.
- Maaginmerkki
En ole perinteisen koulukunnan astrologi eli en aseta Auringolle ja Kuulle äärimmäisen suurta merkitystä, koska koen ajatuksen kahdestatoista peruspersoonallisuusmallista virheellisenä ja rehellisesti sanottuna lapsellisena. Tietääksesi jostakin ihmisestä perusteellisesti sinun pitäisi tietää syntymäaika (kellonaikaa myöten) ja -paikka tarkasti, ja tehdä niiden perusteella syntymäkartta ("natal chart", mahdollista tehdä osoitteessa astro.com ilmaiseksi).
Antamasi tietojen perusteella on mahdotonta sanoa muuta kuin, että jos Kauris on nousumerkki silloin Saturnus on syntymäkartan hallitsija eli tärkein planeetta (kuten myös ne planeetat jotka sijaitsevat ensimmäisessä huoneessa). Tällöin Saturnuksen sijaintipaikka, tarkoitan huonetta ja merkkiä, on erittäin tärkeä henkilön ymmärtämiseksi.
Aurinko skorpioonissa ei ole yhtä voimakas vaikuttaja persoonallisuuteen kuin, jos se olisi kotimerkissään (Leijona) tai ylentävässä merkissä (Oinas), tai muuten voimistavassa paikassa, mutta henkilöistä joilla on Aurinko Skorpioonin merkissä voidaan mainita sen verran, että he ovat erittäin voimakastahtoisia ja heillä on erittäin voimakkaat tunteet ja kyseessä on erittäin seksuaalinen merkki.
Hauskana pikkufaktana voi kertoa, että ihmisillä joilla on skorpiooni voimakkaasti kartalla, vaikkapa nousumerkkinä, omaavat usein läpitunkevat silmät kuten Rasputin, jonka askendantti sijaitsi Skorpioonissa. Askendantti eli 1. huone hallitsee mm. sitä miten muut havaitsevat sinut joten se on voimakkaampi kuin pelkkä Aurinko Skorpioonin merkissä.
Tässä on käyttämäni esimerkkihenkilön eli Rasputinin kartta: http://www.astrotheme.com/astrology/Grigori_Rasputin
Seuraava sivu sisältää erittäin hyvää materiaalia, englanniksi, jokaiselle jota kiinnostaa opetella astrologiaa:
http://www.angelfire.com/empire/serpentis666/Astro_index.html
Olen itse havainnut tuon sivun astrologisten oppien olevan erittäin tarkkoja. Aloittajaa voisi kiinnostaa kohta "The Planets: Their House Positions, Signs and Aspects".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5911438Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän43797Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl471689Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll5559- 34529
- 40515
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin28504Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37490Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE152448- 22432