Minkälainen persoona on henkilö asc kauris au skor

Asckauris

Minkälainen persoona on nouseva Kauris ja aurinkomerkki on Skorpioni ja lisäksi jokunen planeetta Skorpionissa?

4

1963

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MrJuha82outolintu

      En oo spesialisti näissä asioissa, mutta veikkaan kylmä ja tulikuuma ihminen eli voi olla halutessaan jääkylmä, mutta myös kuuma kuin hellankoukku.
      Ahkera.
      Tarvittaessa pisteliäs.

    • Unijukka15

      Intohimoinen, syvällisesti tunteva, mutta tavallaan hyvinkin herkkä, jollakin lailla ilmaisee luultavasti luovuutta. Arvattavasti nuorempana hyvinkin rauhaton ja halu kokea, mutta joissakin tilanteissa vaistot laittavat pysähtymään.
      Nouseva kauris rauhoittaa mieltä monella tavalla iän karttuessa. "Oppiläksy" elämässä on ymmärtää kokemuksiaan ja oppia niiden kautta enemmän itseään, ja siis rauhoittaa mielensä liiallisilta kuohuilta.
      (Lisää vois kertoa, jos tietäsi niiden muiden planeettojen tarkat sijainnit.)

      • MrJuha82outolintu

        Juuri itteki ajattelin juuri noita kuvauksia.
        Intohimoinen ja syvällinen.
        Kauriit syvällisiä.
        Pidin tosta " ja siis rauhoittaa mielensä liiallisilta tunnekuohuilta"
        Mulla on kuu kauriissa muuten.


    • Maaginmerkki

      En ole perinteisen koulukunnan astrologi eli en aseta Auringolle ja Kuulle äärimmäisen suurta merkitystä, koska koen ajatuksen kahdestatoista peruspersoonallisuusmallista virheellisenä ja rehellisesti sanottuna lapsellisena. Tietääksesi jostakin ihmisestä perusteellisesti sinun pitäisi tietää syntymäaika (kellonaikaa myöten) ja -paikka tarkasti, ja tehdä niiden perusteella syntymäkartta ("natal chart", mahdollista tehdä osoitteessa astro.com ilmaiseksi).

      Antamasi tietojen perusteella on mahdotonta sanoa muuta kuin, että jos Kauris on nousumerkki silloin Saturnus on syntymäkartan hallitsija eli tärkein planeetta (kuten myös ne planeetat jotka sijaitsevat ensimmäisessä huoneessa). Tällöin Saturnuksen sijaintipaikka, tarkoitan huonetta ja merkkiä, on erittäin tärkeä henkilön ymmärtämiseksi.

      Aurinko skorpioonissa ei ole yhtä voimakas vaikuttaja persoonallisuuteen kuin, jos se olisi kotimerkissään (Leijona) tai ylentävässä merkissä (Oinas), tai muuten voimistavassa paikassa, mutta henkilöistä joilla on Aurinko Skorpioonin merkissä voidaan mainita sen verran, että he ovat erittäin voimakastahtoisia ja heillä on erittäin voimakkaat tunteet ja kyseessä on erittäin seksuaalinen merkki.

      Hauskana pikkufaktana voi kertoa, että ihmisillä joilla on skorpiooni voimakkaasti kartalla, vaikkapa nousumerkkinä, omaavat usein läpitunkevat silmät kuten Rasputin, jonka askendantti sijaitsi Skorpioonissa. Askendantti eli 1. huone hallitsee mm. sitä miten muut havaitsevat sinut joten se on voimakkaampi kuin pelkkä Aurinko Skorpioonin merkissä.

      Tässä on käyttämäni esimerkkihenkilön eli Rasputinin kartta: http://www.astrotheme.com/astrology/Grigori_Rasputin

      Seuraava sivu sisältää erittäin hyvää materiaalia, englanniksi, jokaiselle jota kiinnostaa opetella astrologiaa:
      http://www.angelfire.com/empire/serpentis666/Astro_index.html

      Olen itse havainnut tuon sivun astrologisten oppien olevan erittäin tarkkoja. Aloittajaa voisi kiinnostaa kohta "The Planets: Their House Positions, Signs and Aspects".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS - Tapani Kansa kuoli leikkauspöydälle!

      Puoliso kertoo Tapani Kansan viimeisistä hetkistä – kuoli leikkauspöydälle – Hänelle tuli kovia kipuja alavatsaan. Yhtä
      Maailman menoa
      404
      5553
    2. Sofian hieno auto

      Seiskassa on juttua Sofian instassa olleesta kalliista ökyautosta. Jutussa kerrotaan Sofian ajavan autoaan, siis : onko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      2509
    3. Kaivatulla on asiaa

      kirjoita asiasi kaivatulle tähän ketjuun
      Ikävä
      162
      1978
    4. Eihän asia minulle kuulu...mutta

      Ketä sinä mies odotat?
      Ikävä
      84
      1575
    5. Hannu Karpo

      Kiitos sinulle kun lausuit lopuksi vielä painavaa asiaa terveydenhuollosta. Tästä me kärsimme joka päivä. Kipuja on mutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1357
    6. Lapsiporno sallittava sanoo persuehdokas

      Kyllä, luit oikein. Vaaleissa ehdolla oleva persu haluaa sallia lapsipornoa: https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/932
      Perussuomalaiset
      173
      1063
    7. Se vaan on faktaa että kepun ehdokas Sami Mäkinen poistettiin riparilta isosena

      Miksi yritettiin vaieta? Tapauksesta jo ainakin kaksi tai kolme viikkoa. Sami Mäkinen on kuntavaaliehdokas ja tällainen
      Haapavesi
      31
      1052
    8. Keksitkö mies

      mistä biisistä tulee sä ja mä mieleen?
      Ikävä
      96
      1000
    9. Ihanaa aurinkoista

      Huomenta päivää tiistaina. 🌞☺️ Kesän kukkasia odotellessa 💛🌱
      Ikävä
      311
      969
    10. Jos näet kaivattuasi

      Niin tiedätkö mitä hän haluaisi?
      Ikävä
      82
      925
    Aihe