mihin se tuli karkasi siltä mieheltä?

Karkasiko se pitkälle ja kerkesikö se piiloon?Löysikö sitä kukaan?
10145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Näinpä, sehän on selvä että jos esimerkiksi nuotion tekee metsään ja tuli karkaa kuivaan risukkoon niin se ei auta muuta kuin tehdä uusi nuotio, antaa sen eka nuotion mennä, kyllähän tulitikkuja maailmassa riittää.

Äänestä

Näin minäkin oon tämän asian ajatellu. Sitten tulee joku kukkahattu täti mussuttamaan pikku nuotioista, olis onnellinen, on ainakin lämmin

Äänestä

Täytyy laittaa talvella kyltti tien pientareelle että:Tuli tule meille,meillä on sinulle sija.Lämpeis torppa ja tuli sais rauhassa oleskella piilosilla.Oltais kumpiki tyytyväisiä,sais ukko tehä katoamisilmoituksen tulestaan.Ei löytys ikinä.Pääsis alibiin.Ja interpolin sivuille.Oisko paha jos se karkais jonnekki ulkomaille.Vaikka sinne afrikkaan ni ne vois tehä ruokaa siellä.

Äänestä

Jeps, löysin sen, kiitos siitä. Yritin sitä t-paidalla sammuttaa, eihän siitä mitään tullut, nyt ei ole paitaa, kulmakarvoja ja etuhiuksia. Oikein SUURET kiitokset!!!!

Äänestä

Mä voin lainata kynää ni voit piirtää ne takasin.Etuhiukset on muutenki aina tiellä,ja mitäpä sitä paidalla kuuma vaan tulee kesällä.Ja miks sä sitä sammuttaa yritit oisit kietonu sen Siihen paitaan ja vieny vaikka lähinpään roskakatokseen.

Äänestä
  • Ja nyt vasta sanot!! Ei tuollasia asioita ole opetettu palolaitoksen pelastuskursseilla, ne kehottavat aina sammuttamaan tulet. No olempa ens kerran viisaampi ja kuljen kangas kassi mukana, tiiä ikinä missä sitä haluaa leiriään pitää ja minulla kun ei ole tuli vermeitä omasta takaa

    Äänestä

Ei helvata kenen aivot on jo helle pehmittäny joku urpo yrittää olla niin hauska eipä tuo naurata edes väkisin

Äänestä
  • Kysympä vaan....MIKS HELVETISSÄ SÄ LUET TÄTÄ SITTE,SAATI KOMMENTOIT?

    Äänestä

Onelinen kanattaa olla jos jää edes takatuka, mulla ei oo kuin takatuka ja vielä elämää edsssä.

Äänestä

Jos ei ole tulitikkuja kun tekee nuotion niin kannattaa toivoa että ukkonen iskee nuotiopuihin. Mulla ollu valmiina nuotiopuut jo 15 vuotta mutta ei oo vieläkään ukkonen iskenyt.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ihmettelenkä kirjoitti:

Karkasiko se pitkälle ja kerkesikö se piiloon?Löysikö sitä kukaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu