Ämpärimuovistakin tehdään autoja

Ämpärinpohjat

Seat käyttää tietääkseni aika paljon ämpärimuovia sisustassaan?! Ainakin tunnelma sisällä on sen mukanen että tuntuu että on lukittu ämpärin sisälle jossa on nappeja. Uimapatja kangas on seatissa nahan korvikkeena ja ovissa tosiaan paistaa välillä jopa styroksi. No halvalla saa halpaa ja kun laittaa enemmän saa sitten ihan muuta. Niinhän se toisaalta menee kaikessa.

7

208

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 11plus19

      Mitäpä, jos joskus vaikkapa vain istahtaisit johonkin Seattiin... Se on mahdollista, vaikka sinulla ei varaa sitä ostaa olekaan.

    • Iskä-si

      Oliko lapsella muuta sydämellä?

    • pahvilaatikko-ibiza

      Seatillahan on muitakin malleja kuin Ibiza vm -85...

    • Skeidahousussa

      Uudet seatit on vielä skodaakin heikompia tekeleitä ja tuo ämpärimuovi on lähimpänä todellisuutta. Skoda on sinänsä häpeällinen auto ajaa koska sitähän sanotaan itäautoksi.

      • Poju_poju_äläpä_hölise

        Seat on yksi parhaiten pärjännyt saksalaisen AutoBild-lehden vuosittain tekemissä kattavassa laatuvertailuissa ainakin viimeisen kymmenen vuoden aikana. Joka kerta pärjännyt VW:tä selvästi parmmin ja yhtä tai kahta poikkeusta lukuunottamatta aina Skodaa paremmin. Muutaman kerran Audiakin paremmin.

        Kun jossain vaiheessa saat ajokortin ja sinulle kertyy rohkeutta ihan käydä itse koeajamassakin ja tutustumassa autoihin, niin palailehan sitten taas kirjoittelemaan ihan omakohtaisien kokemusten kera. Ei somen trollipalstoilta kerry oikeaa tietämystä, se kannattaisi heti opetella ymmärtämään.


    • yksi.ylitse.muiden

      Tojo saa muovinkin ruostumaan, siihen ei Seat pysty.

    • kieriskelyä

      Jokunen vuosi sitten BMW mainosti, että sen autot tehdään 90-prosenttisesti kierrätysmateriaalista. Liekö huono käännös vai totuus!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      180
      1452
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1293
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1038
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      869
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      753
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      636
    7. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      636
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      566
    9. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      89
      553
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      542
    Aihe