Olen muutaman kerran törmännyt valheeseen joka väittää ettei Islam ole sen naisvihamielisempi kuin Kristinusko.MINÄ EN TÄLLAISIA VALHEITA HYVÄKSY!
Islamin kanta naisten ja miesten välisiin suhteisiin on naisten alistaminen miesten alle, Kristinuskon taas molemminpuolinen rakkaus ja kunnioitus osapuolten välillä.
Lisään vielä että islamin eteneminen pysäytettävä euroopassa koska toisin kuin Kristinusko islam on demokratian vastainen.
Lisäksi islam on suvaitsematon uskonto(tosin se on positiivista ettei suvaitse esim,jenkkilästä tulevaa roskaviihdettä).Islamilaisessa maissa vallitsee barbaariset tavat kivitykset,kunniamurhat. Länsimaihin tulevat muslimit pyrkivät hyväksikäyttämään eurooppalaisten suvaitsevaisuutta, samalla käyttäytyvät fasistisesti kantaväestöä kohtaan(Van Goghin murha),pyrkivät tarkoituksenmukaisesti saamaan enemmän maatilaa islamin vallan alle. Kun maahan tulee muslimeja kasvaa myös terrorismin uhka.
Siksi Turkkiaei pidä päästää EU:n jäseneksi, koska se lisää rikollisuutta,terrorismia ja tuo lisää äärimuslimeja eurooppaan. Turkki on merkittävä huumeitten kauttakulkumaa ja turkkilaiset raiskaavat euroopassa kantaväestöön nähden moninkertaisesti.
Islam ja naisviha
3
357
Vastaukset
- Ranyaa
>Olen muutaman kerran törmännyt valheeseen joka väittää ettei Islam ole sen naisvihamielisempi kuin Kristinusko.MINÄ EN TÄLLAISIA VALHEITA HYVÄKSY!
Jotkut (l. muslimit) julkeavat jopa väittää, että islam on naisille kristinuskoa parempi ideologia.
Enpä ole kertaakaan saanut _selkeitä_ todisteita väitteen tueksi. - aye-serene
> Olen muutaman kerran törmännyt valheeseen joka väittää ettei Islam ole sen naisvihamielisempi kuin Kristinusko.MINÄ EN TÄLLAISIA VALHEITA HYVÄKSY! >
-Asia taitaa olla näin että jokainen pitää omaa mielipidettään totuuteena, oli sitten kysymyksessä kristinusko tai islam.
-Kristinuskon varjossa ei kyllä nykyään tuomita naisia kuolemaan. Ja länsimaissa naisilla on vapaus olla oma itsensä. Kukaan mies ei täällä määräile enää suuremmin naisten asioista.
-Islamin varjossa tuomitaan naisia kuolemaan ja naisten ei suvaita harrastaa seksiä vapaasti kenen kanssa haluaa. Vain miehillä islamissa on tuollainen oikeus.
/serene tehdä esim suomalaisille jotka ovat kääntyneet muslimeiksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.316266- 394062
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833363- 132984
- 292302
- 122297
- 1621926
- 251822
- 281564
- 1051392