Haukiputaan apteekki

kyttis

SE nainen siellä töissä. Onko sen pakko jauhaa sitä purkkaa ja kyttiä S-marketin asiakkaita, kuka ostaa mitäkin. Itse käy takapihalla välillä tupakalla ja kännykkä viestittää äänekkäästi taskussa kun palvelee asiakkaita. Ei viitsi enään asioida Haukiputaan apteekissa sen vuoksi. Eikös hälläkin ole vaitiolovelvollisuus ?

8

2078

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kristiinat

      Etkö voisi valittaa asiasta paikanpäällä,menisi valitus heti perille!

    • Hghjkkk

      Niin entä sitten?
      Voithan sinä pysyä poiskin sieltä.

    • ajatellakko

      Sinua itseäsi taitaa ketä kaupassa käy ja mitä ostaa,muuten ei tajua tuollaista edes ajatella.

    • Salibändi

      Aloittaja on oikeassa purukumin ja puhelimen kanssa,eikä mitenkään hyvä asiakaspalvelun kannalta. Aikapaljon Haukiputaan apteekki saanut kielteistä palautetta,joitain vuosia sitten oli tällä palstalla vaitiolovelvollisuudesta,olisiko joku työntekijöistä ”lipsunut” velvollisuudesta,ei savua ilman tulta,mutta nyt tämä asia. Voisihan apteekkari siirtää kyseisen henkilön ns. takatöihin ellei sitten lopputiliä sopimattomuudesta asiakaspalveluun,asiakkaat ovat lääkkeitä hakemassa sairauksiinsa,ei siinä enää mitään purukumin ”mätkätystä” viitsi kunnella.

    • Apteekkaritt

      Hienoa että apteekkareiden norsunluutornit sortuvat! Mutta kun apteekkari on tottunut saamaa itselleen sairaan hyvää palkkaa ilman että töitä trvitsisi paloa tehdä tai riskiä ottaa, niin ei se omistaa anna pois helpolla. Toisaalta antaisitko itse jos joka kuukausi saisit nostaa palkkaa min 20 000euroa ja yleensä akupungeissa tienaavat 50 000euroa kuukaudessa - lisäksi tulee verovapaat osingot jotka eivät näy verotiedoissa.
      Puhuuko apteekkari vessapaperilla? Suomi areenassa ne puhui vessapaperilla - ensi kesänä varmaan tuovat jo käytettyä paperia vai rohkenesivatko pyyhkimään ihän suorassa lähetyksessä? Luulen että APTEEKKARIT yrittävät tällä vessapaperilla tehdä uutta tulemista - mikäli olisin itse apteekkari niin alkaisin myydä sitä kun kerran liitto siitä puhuu niin paljon

    • rommikossu

      en toivo edes sinulle että joudut samasta syystä kuin minä pitämään puhelinta taskussa töissä ollessasi ja mitä kyttäämiseen tulee niin ei vittu vähempää vois kiinnostaa mitä joku ostaa.

    • TotalNettoPolar

      En ymmärrä mitä tässä puhutaan, olenkohan menettänyt järkeni tai sitten suomenkieli on kehittynyt evolutiivisesti sillä välillä kun minä olin aikaluupissa?

    • pudisukko

      Mitä pahaa siinä purkansyömisessä on ,mulle ihan sama vaikka söis banaania samalla kuhan saan ostokset tehtyä ,käsittämätöntä tämä palveluhypetys . Pitäiskö vielä kumarrella ja saappaat nuolla . Tuo puhelin homma kans, mitä sitten vaikka piippailee yks hailee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      54
      4796
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      175
      4319
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      133
      3972
    4. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3922
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3701
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3518
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      99
      3074
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2905
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2736
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      17
      2514
    Aihe