Yksinsyntymäpäivillä

Hyvääsyntymäpäiväämulle

Hyvää syntymäpäivää vaan mulle lautantai 7.5 klo 8.53
Joo eli siis tänään täytin 14 ja herätessäni pöydällä oli joku "bonsai" puu ja sukat joitten päällä oli syntymäpäiväonnittelu kortti. En kyllä ole yhtään kasvi ihmisiä ekä tiedä kuinka sellaisia edes hoidetaan, enkä ole koskaan ymmärtänyt niistä mitään.
Toinen juttu, saan viettää syntymäpäiviäni taas yksin. Isäni on työmatkalla (tulee viikon kuluttua) äitini kongresissa helsingissä, siskoni iskossa (isos-koulutus) ja veljeni on porissa lukiolaisten kokouksessa.
Aivan perseestä viettää (taas kerran) syntymäpäivää yksin
Varsinaista kysyttävää ei ole, mutta halusin vaan tulla purkamaan tätä johonkin.
Ps. Tietääkseni ns. "Yksinäisyyspuhelimet" tai "poikien puhelin" eivät ole soitettavissa viikonloppuisin

1

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olisinpaneljätoista

      Onnellista syntymäpäivää! Onhan sinulla se bonzai-puu jonka hoitamisohjeet löydät netistä. Sukat ovat myös hyvä lahja.

      Itse olen viettänyt monet syntymäpäivät yksin mieheni kuoltua. Kaukana asuvalta lapseltani saan onnittelutekstarin kukkakuvan kera, pikku koiralta iloisen hännänhuiskutuksen.

      Synttäri on vain yksi päivä ja menee pian ohi. Jospa huomisesta äitienpäivästä tulee hauskempi. Kai olet muistanut tehdä kortin tai ostaa pienen lahjan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      43
      2484
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      49
      2053
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      9
      1986
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      50
      1712
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      140
      1465
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1136
    7. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      68
      925
    8. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

      Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
      Maailman menoa
      119
      908
    9. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      62
      903
    10. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      67
      896
    Aihe