Voiko vaikka jäniksellä

olla mt-ongelmia? XD Tuli vaan tuosta jänisaloituksesta mieleen. Koirathan ainakin voi olla häiriintyneitä, niin kai nyt metsän eläimetkin voi?
6114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ja tähän pitää sitten vastata jos tietää asiasta!!!!!!!!

Äänestä

Vai voiko eläin sairastua psyykkisesti vain ihmisen takia?

Äänestä

Joo ei sitten tylsät!!!!!!!!! Joudun googlaan nyt!!!!!! hv

Äänestä

Kyllähän ainakin joskus on aina ilmaantunut joitain häiriintyneitä metsäneläimiä kaupunkiin asti. Ei siitä edes pitkä aika, kun hirvi oli eksynyt kulmille keskellä Helsinkiä:D

Mutta muutoin en usko että eläimillä olisi ns. mt-ongelmia. Eläinten aivot ja aviorakenne poikkeaa kuitenkin ihmisten aivoista jne.

Äänestä

en tiijä, mutta on olemassa ainakin hullun lehmän tauti:D

Äänestä

Voi kai ne eläimetkin häiriintyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


elukoittenpsyksairaala kirjoitti:

olla mt-ongelmia? XD Tuli vaan tuosta jänisaloituksesta mieleen. Koirathan ainakin voi olla häiriintyneitä, niin kai nyt metsän eläimetkin voi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu