En tiedä onko mahdollista, mutta olen syönyt nyt 2 viikkoa pientä annostusta tyroksiinia ja tuntuu, että räjähtelen ihan tyhjästä. Suutun yhtäkkiä kaikesta pienestä, mistä en aikaisemmin ole suuttunut ja vielä todella voimakkaasti. En keksi muutakaan syytä yhtäkkisille kiukunpuuskille. Osaako kukaan sanoa onko normaali oire?
Tyroksiinin sivuoireet
SweetMagenta
1174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Nuo ovat vajaatoiminnan oireita. Professori Välimäen normaalissa hoitokäytännössä kahden ja neljän viikon kohdalla nostetaan annosta juuri siksi että oireet pysyvästi vähenisivät
Hyvin monella tosiaan oma kilppari laiskistuu ja olo menee alkuannoksilla huonommaksi kuin alkutilanteessa. Huomattiin Tanskassakin:
https://thyroidhormones.wordpress.com/2015/12/31/bok-far-danska-hypotyreospatienter-att-byta-behandling-och-bli-friskare/