Olen nyt 3,5vuotta seurustellut tuon avokkini kanssa ja seksielämästä on tullut suorittamista ja "velvollisuutta" hänelle.
Erilaisia keinojakin olen kokeillut tuon halukkuuden ja nautinnollisuuden lisäämiseksi mutta tuntuu että mikään ei auta, yritän olla mukava, viettää aikaa, keksiä yhteisiä keinoja pitää hauskaa, olla kohtelias ja kehua ja kertoa kuinka häntä rakastan mutta ei niin ei..
Keskusteltukin asiasta on monenmoisia pitkiä öitä/päiviä ja aina tullaan siihen tulokseen että "en tiedä mikä on" ei kuulemma ole minusta eikä petitaidoistani kiinni vaan jostain syystä häntä ei vain haluta ja tuntuu että hän ei ymmärrä asian vakavuutta.
Kaipaa kuulemma sillointällöin läheisyyttä kuten minäkin, mutta tilanteet kärjistyvät siihen kun minä mukamas yritän häntä aina vokotella sänkyyn esimerkiksi pussailemalla häntä normaalisti huulille.
Kieltämättä tässä olen alkanut miettimään mahdollisia ratkaisuja/syitä asialle mutta aika helvetin hankalaa arvailla näin yksipuolisesti miksi ei vain kiinnosta. Mielessä ollu nyt muutamat kuukaudet se että jatkaakko samassa suhteessa vai lähteä elämään sitä jäljellä olevaa nuoruutta, mutta sitten tullaan tähän tunnepuoleen. Rakastan avovaimoa todella paljon ja kerronkin tätä hänelle usein ja myös sitä tarkoitan, pidän seksiä erittäin tärkeänä osana toimivaa parisuhdetta mutta meillä kun se osa-alue puuttuu kokonaan.
Kysymys siis kuuluu onko liian julmaa lähteä suhteesta jossa tunteet toista kohtaa ovat kovat, mutta seksielämä on yhtä velvollisuutta ja "antamista" hänelle. En halua kuulostaa kusipäältä jos sanon että en halua pilata nuoren miehen intohimoisuuttani elämällä tällaisessa suhteessa.
Seksiä jumalattoman harvoin
4
380
Vastaukset
- ikiaikainenhallitsemisen
Lähde, mene tuollaista ei kukaan nuorimies kestä. Tai hanki vierasta seksiä. Ei sekään pitkänpäälle ole hyvä. Naisilla on joskus joillakin, ihmeellinen koierotuma ja trauma alitajunnassa. Johtuu ehkä kasvatuksesta, eivät voi nauttia seksistä. Esim . Koska se on syntiä, tai rietasta. Joillekin naisille se on MYÖS HALLTSEMISEN väline. SAADAAN MIES NÖYRÄKSI, kun pannaan "jalat ristiin" Että sillai.
- TotuusSattuu
Haluttomuus harvoin korjaantuu, ainakaan kokonaan. Se on luultavasti puolisosi ominaisuus jolle hän ei tietenkään voi mitään mutta joka kyllä vaikuttaa sinun elämääsi paljon. Luulen että olet elämässäsi onnellisempi jos lähdet jo nyt ennen kuin teillä on vielä suurempia sitoumuksia toisiinne. Se voi tuntua pahalta mutta ansaitsette molemmat suhteen jossa kumppanienne halukkuus vastaa enemmän omianne. Pelkkä rakkaus harvoin kantaa loputtomiin jos suhteessa on jatkuvasti hiertäviä asioita kuten haluttomuus.
- tämäyksielämä
Ei kannata jäädä suhteeseen, löytyy kyllä meitä halukkaitakin naisia, olen ollut liitossa miehen kanssa, jossa ei saanut seksiä juuri koskaan, jätin sellaisen elämän ja olen siitä kiitollinen, vaikka erot ovat aina ikäviä.
- Poishormonit
Käske naisen lopettaa e-pillerien popsiminen ja muiden hormonaalisten ehkäisyjen käyttö. Ne on ehdottoman pahimpia halujen tappajia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1297676Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937244Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit307170Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66340Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736321Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465458Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa705313Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475180Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv194985