Eihän tää Harjavalta ennenkään mikään malliesimerkki ole siististä paikkakunnasta ollut mutta kyllä nyt rupee olemaan kaikki tien pientareet moskaa täynnä.
Ja yllätys ei ole että Satalinnasta keskustaan ja Satalinnasta Nakkilaan , juurikin näitten yli-ihmisten polkupyöräreiteillä nämä moskat on , se on sitä niitten kulttuuria .
Nyt hopi hopi siivoamaan joka karva kakara, siinä on tekemistä ettei tarvi valitella .
Nyt matut siivoamaan
7
320
Vastaukset
- sotarikollisia
Älä saatana yritä saada niitä töihin,se on rasistista.Koska naisten ja lastentappajat
olisi töitä tehnyt.Jos sulla on kotona vittumainen muija,niin kyllä nämä hoitaa sen
pois ruokakunnasta ensin nussitaan porukalla ja lopuksi leikataan kurkku poikki,
se ainoo minkä ne osaa hyvin.Lukekaa äkkiä sillä ylläpito poistaa tämän. - 373737373756
Vastaanottokeskuksen johtaja Juho Suoramaa ottaa nyt lusikan kauniiseen käteensä ja alkaa näiden "kilttien lapsostensa" kanssa siivoamaan noita tienpientareita satalinnasta parikymmentä kilometriä molempiin suuntiin.
- mitenehtivätkin
Kalevan aluetta ja torttilaa vois myös käydä siivoamassa. Samoin pitkäpäälää ja merstolaa. Myös hiittenharjun suunnalla mokomat sotkijat on liikkuneet!
- Enminämuttamuut
No joo, ihan sopivaa hommaa joutilaille, MUTTA ei nyt näitä tienvarsien roskiakin laiteta matujen piikkiin. Kyllä se osataan ihan omien kansalaistenkin toimesta se roskaaminen. Jos ei ne omat kiltit lapset roskaa, niin naapurin kakarat kumminkin :).
- 33x33
Merkillistä että ne omat kakarat muka alko sotkemaan vasta kun matut tuli -herää pahvi !
- Herää_jo
Niinkö kuvittelet, että ennen matuja ei ollut roskia? Sinä pahvi oot tainnu nukkua vuosikymmenet. 70-luvulla yläasteella oli roskankeräys tempauksia, kierrettiin ympäri kylää ja kerättiin roskia. Matuista ei silloin ollut harmaata haisuakaan.
- sä1
Kyllä suomi laittaa nää maahanmuuttajat töihin. Vaikka 9€ päivä rahalla......!!
Katsokaa mitä ne tekee saksassa..! :)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1422653Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3601977- 401707
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii321566Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281360Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941203- 541163
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327937Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110918Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53772