Kesällä aiotaan 5h perheenä lentää sinne Kiinaan. Paikallistutulle olisi tarkoitus viedä tuliaiseksi mikroaaltouuni. Matkalaukkuun se ei sellaisenaan mahtuisi mutta mitähän mieltä lentoyhtiöt ovat jos koko paketin laittaisi sellaiaenaan sinne hihnalle ikäänkuin matkalaukkuna?
Meniskö mikroaaltouuni matkalaukkuna?
5
250
Vastaukset
- lddldldl
Vein jenkkeihin tuliaisena Upon jääkaappipakastin yhdistelmän, meni perille ihan sellaisenaan. Harmitti vaan kun jenkeissä se ei toiminut niiden jännitteellä niin jouduin tuomaan takaisin Suomeen.
- 6CvvR
Osta mikrouuni perillä Kiinasta, jolloin siinä on sikäläinen pistotulppa ja se on valmistettu sikäläiselle jännitteelle. Lisäksi se on halvempi kuin Suomesta ostettu.
- Kysyyhän
Onko siinä CE-merkki eli China Export?
- pahvilaatikkoonok
Kyllä voi mikroaaltouunin laittaa ruumaan, suositeltavaa on kuitenkin pakata se toisen ihan vähän isomman pahvilaatikon sisään, tyhjään tilaan pehmustetta ja teipata laatikko lähes rullallisella teippiä...saattaa sitten mikro päästä ehjänä perillekin. Näitä pahvilaatikkokuljetuksia näkee päivittäin Aasian reiteillä, syy on se, että teipattu pahvilaatikko painaa monesti useita kiloja vähemmän kuin matkalaukku.
Todennäköisesti teidän pahvilaatikkonne ei olisi kyseisellä lennolla kuin yksi noin kahdestakymmenestä. Olen myös huomannut, että nämä reiteillä päivittäin lentävät pahvilaatikot ja muut matkalaukut on myös usein ennen lähtöä punnittu, laukkuhihnan vaaka näyttää sen verran usein tarkalleen lisämaksutonta maksimipainoa.
Syy miksi voin kuvitella Suomesta hankittua mikroa ok tuliaiseksi, jopa toivotuksi, on se että Kiinassa kuten monessa muussakin Aasian maassa paikalliset asukkaat eivät luota saavansa laatutavaraa kun ostavat sen paikallisesta putiikista.- Kukko4
Kukko tietää ,, Ei ole mitään ongelmaa, kun ei ylitä 24kg ,menee pakettina ruumaan , osta täältä Suomesta ,on CE merkintä ja ovat hyvä laatuisia , jos ostat Kiinasta saattaa kestää 7,vrk ( ovat sisämarkkinoilta olevia koneita)Olen itse tuonut Vietnamista inferter 210 amp . Mig hitsauskoneen jossa puikkohisausmahdollisuus
pakkaa pahvilaatikkoon sisäpuolelle pehmustetta , ja ympärille paljonteippiä , muuten hihnalla voi hajota laatikko ,,, Hyvää matkaa ,,,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178