juttuseuraa

syödäkkövaikoei

Täällä 27v bediläinen kaipailee juttuseuraa. Vuosi sitten laihdutuksen seurauksena sairastunut. Paino silloin 42, tänään 50,4. Tiedän en ole ylipainoinen ahmija.

6

666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toivottavastiexbed

      Moikka, mä olen 26 ja mun syömishäiriö on ollut aika bedvoittoinen aina, vaikka suureksi osaksi olen saanut painon pysymään suhteellisen kuosissa. Kuitenkin on välillä murtunut pahasti ja joulun jälkeen lihoin räjähdysmäisesti ja saavutin kaikkien aikojen suurimman painoni 94,5 kg. No nyt olen taas laihduttanut nopeahkossa tahdissa ja olen 85 kg. Onhan tää ihan kauheaa, en pysty nauttimaan yhtään kesästä painoni takia.. Tavoitteena olisi saada paino alle 60, mieluiten 54-55. Olen ollut ihan hyvän aikaa ilman yhtään ahmimista ja toivon, että pysyisinkin nyt tässä mentaalisessa tilassa niin paino kyllä tippuis lopulta.

      • toivottavastiexbed

        Niin ja pituutta on 175


    • syödäkkövaikoei

      Itselläni on myös lihomisenpelko mikä vähän hillitsee ahmimista. Vasta kolmas ahmimaton päivä pitkän ahmimisjakson jälkeen, vaakakin näytti eilen 49. Pituutta löytyy 169cm.

    • syödäkkövaikoei

      Mutta vähiten tässä ehkä paino stressaa. Haluaisin vaan syömisen normalisoitua ja tuntea oikeaa nälkää. Yritetään kuitenkin nauttia kesästä! :)

    • Mä oon myös 27-vuotias ja mulla on edelleen syömishäiriöoireita. Mulla pienin paino on ollut 49 kg. Nyt olen 65 kg. Oon 173 cm pitkä. Mulla ei ole enää ahmimiskohtauksia, joten en ole enää BED, mutta en enää laihdu vaikka laihdutan, siksi että näännytin itseäni ja oksentelin monta vuotta.

    • Haaveilija_89

      Mäki oon 27v kesäl 28v nainen syömishäröilyä takana ja ei oo diagnosoitu. Yleensä oon normaalipainoinen ja nyt jo vähän ylipainon puolella, ahmin kans kerralla paljon, joskus oon oksentanut, kytännyt syömisiä, ottanut mittoja ja kuvia kropasta, peilikuva ahdistaa, mul on masennus ja epävakaa persoonallisuus mm. En nyt laske kaloreita mut ahdistun syömisist ja oma kroppa on liikaa. Oon myös viillellyt et aika pahoja ongelmia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      185
      5054
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      77
      4135
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      73
      2855
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      231
      2270
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      2088
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      243
      1275
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      17
      923
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      905
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      836
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      24
      825
    Aihe