Onko venäjällä skeida suosittu?

Ostaakos paikalliset siellä skeidaa? Kertokaas asiantuntijat hieman mitenkä paljon siellä pietarissa tai leningradissa näkyy skodaa katukuvassa? Suomessahan auto on suosittu aatteen miehien kesken.
1099
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Skodahan on itäauto joten eikähän venäjällä hoboroa ole?

Äänestä

Ei. Ovat järkeviä ihmisiä ja ostavat vain laatuautoja. Volkswagen tosin ei ole laatuauto mutta muut ovat skodaan verrattuna.

Taulukko 2: Suosituimmat automerkit ja niiden lukumäärät Venäjällä

Automerkki
Määrä (milj.)
----------------------------
-------------
1. Lada
14
2. Toyota
3,4
3. Nissan
1,7
4. Chevrolet
1,4
5. Hyundai
1,3
6. GAZ
1,3
7. Volkswagen
1,2
8.
Moskvich
1,1
9.
Renault
1,1
10.
Ford
1

Äänestä

Röllit täällä räpeltää sillä aikaa kun tosimiehet katsoo jääkiekkoa.

Äänestä
  • Skodakuskit vaan masturboi kun kiekko menee kulmaan

    Äänestä

  • Osui ja upposi. Nimittäin kiekko trollin persreikään.

    Äänestä

Venäjällä Dacia = Renault.

Ilmankos Venäjä-trolli kovin Daciaa kehuu...

Äänestä

Skoda = Audi = VW = Seat.
Dacia = Nissan = Renault.
Siis tekniikkansa osalta. Se mitä merkkiä pukumies sulle kaupustelee ja sinä itse kuolaat suupielet ja pöksyt märkänä, on pelkästään kaupankäyntikysymys.
Vai ajatteletteko tosiaan, että vaikka volsuaudiseatskodalla on NELJÄ eri alihankintaketjua? Tai dacianissanrenaultilla kolme? Tai miksi on helppo ymmärtää, että takavuosien jenkit, vaikka GM:n Chevy, Pontiac, Olds ja Cadillac ovat samaa tekniikkaa, mutta helvetin vaikea käsittää, että volsu, audi ja skoda ovat myöskin?

Äänestä
  • Mitähän siellä Venäjällä taas sössötetään? Ja mikä nyt hiertää?

    Onhan se hienoa ajaa Renaultilla, toki. Skoda on sellainen tsekkiläinen kommariloota. :D

    Äänestä

  • Volkswagen/Skoda/Seat-yhtälöä ei voi verrata Renaultiin/Daciaan.
    VW-konserni käyttää samoja osia kaikissa rinakkaismerkeissään.

    Dacia taas on tarkoituksella nimenomaan HALPAMERKKI johon osat tulevat pääsääntöisesti aivan muualta kuin Renaultin hankintaketjusta.

    Äläkä intä vastaan. Dacia ei ole Renault muuta kuin omistuspohjansa osalta.

    Äänestä

  • jippijuppidappiduu kirjoitti:

    Volkswagen/Skoda/Seat-yhtälöä ei voi verrata Renaultiin/Daciaan.
    VW-konserni käyttää samoja osia kaikissa rinakkaismerkeissään.

    Dacia taas on tarkoituksella nimenomaan HALPAMERKKI johon osat tulevat pääsääntöisesti aivan muualta kuin Renaultin hankintaketjusta.

    Äläkä intä vastaan. Dacia ei ole Renault muuta kuin omistuspohjansa osalta.

    Sekoitit varmasti Skodaan. Dacia nimittäin koostuu laadukkaista Renaultin osista kun taas Skoda tehdään VW:n haalimista jäteosista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Venäjälläskodaa kirjoitti:

Ostaakos paikalliset siellä skeidaa? Kertokaas asiantuntijat hieman mitenkä paljon siellä pietarissa tai leningradissa näkyy skodaa katukuvassa? Suomessahan auto on suosittu aatteen miehien kesken.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu