Sote-alan pääsykokeet

Minkälaisia pistemääriä saitte? :)
Itse laskeskelin, että saapi hakea syksyllä uudelleen. Pistemäärä on 51,7 :(
289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

69,6/80 pistettä tai sitä luokkaa. En muista enää ihan varmasti miten vastasin muutamaan kysymykseen.

Pari tyhmää virhettä tuli tehtyä ja parissa kohtaa oli kyllä aika tulkinnanvaraista, mikä oli oikea vastaus (esim. tekonivelleikkaus-kysymys ja onnellisuus-terveys-kysymys).

Saa nähdä. Voi olla, että pisteet riittää seuraavaan vaiheeseen. Tai voi olla, että ei.

Äänestä
  • Joo mäkin vastasin tuon tekonivelen väärin. Mulle tuli 61,6-65,5/80, saa nähdä riittääkö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitäsitäensisyksynätekis kirjoitti:

Minkälaisia pistemääriä saitte? :)
Itse laskeskelin, että saapi hakea syksyllä uudelleen. Pistemäärä on 51,7 :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu