Fischer RSC v3 skate

Mikäs ihme se tällainen fisukan suksi on. Eräs suuri urheiluliike ketju mainosti suksea sivuillaan. Fischerin omilta sivuilta en suksea löytänyt, liekkö menee markettimallisarjaan.

Kokemuksia/tietoa?
41176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minä ihmettelin ihan samaa asiaa. Oliskohan niin uusi malli ettei ole vielä ehtinyt maahantuojan sivuille. Eikös siinä mainoksessa sanottu jotain uutuudesta.

Äänestä
  • Lienee jonkinlainen RCR:n rinnakkaismalli tämä RSC SkateCut V3. Ficherin esitteen mukaan RCR:ää valmistetaan medium ja stiff -jäykkyyksillä ja RSC V3:sta softina ja mediumina, eli lienee siis tarkoitettu kevyemmälle hiihtäjälle ? V3 on myös aavistuksen painavampi kuin RCR.

    Äänestä

  • Ex-Pertsa kirjoitti:

    Lienee jonkinlainen RCR:n rinnakkaismalli tämä RSC SkateCut V3. Ficherin esitteen mukaan RCR:ää valmistetaan medium ja stiff -jäykkyyksillä ja RSC V3:sta softina ja mediumina, eli lienee siis tarkoitettu kevyemmälle hiihtäjälle ? V3 on myös aavistuksen painavampi kuin RCR.

    Suksi löytyy suomenkielisestä (Patrolin) esitteestä, löytyy myös perinteinen suksi RSC. Lienee rinnakkaismalli, olisikohan vain eri värityksellä ison ketjun tarpeeseen tehty malli?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


???? kirjoitti:

Mikäs ihme se tällainen fisukan suksi on. Eräs suuri urheiluliike ketju mainosti suksea sivuillaan. Fischerin omilta sivuilta en suksea löytänyt, liekkö menee markettimallisarjaan.

Kokemuksia/tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu