Hankittiin kesäasunto Maskusta ja nyt on ongelmana jäteastian tyhjennys. Meillä on kyllä jäteastia jo hommatuna, mutta kysymys kuuluukin että uskaltaako jäteastian jättää paikalleen tien varteen vai pitääkö sitä pitää lukkojen takana? Eli onko Maskussa miten tämän ilkivallan suhteen?
Jäteastian tyhjennyksestä
6
278
Vastaukset
- Kuntalainen_nainen
Riippuu paljolti siitä että missäpäin Maskua kesäasunto on. Humikkalassa ja Kurittulassa on paljon ilkivaltaa joten siellä laittaisin lukkojen taakse. Askaisissa ja Lemussa on kaikkein rauhallista ja siellä kyllä uskaltaa jättää tienvarteenkin.
- Lemunleipä
Olen itse Lemulainen ja pitänyt jäteastiaa ulkona tienvarressa jo parisen vuotta eikä koskaan olen mitään ilkivaltaa tapahtunut.
- Lähiönvarsi
Kyllä uskaltaa pitää Maskun maaseudulla roskista tienvarrella. Moni on tehnyt jopa oman paikan roska-astialle jossa sitä säilyttää.
- Lupauskaltaa
Maskussa voi turvallisesti jättää roskiksen tienvarteen. Toisin on asiat naapurikunnissamme Raisiossa ja Naantalissa sillä niissä kunnissa on kuuleman mukaan jatkuvaa ilkivaltaa.
- jätejäpä
jäteastian voi huoletta jättää minne vaan. onhan masku jo itsestään iso jäteläjä.
- Se_prkl_jäteauto
Jäteauto kävi eilen ja se helvetti kaatoi kiinteistömme jäteastian. No onneksi kuskilla oli hyväpäivä ja hän siivosi jätteet itse!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk667832Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin207404Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html1776977Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta586799Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.515798Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k765740Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko1015486Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin
Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m243195- 50906
- 59905