Kari Ilkkala kirjoitti tällä samaisella sivustolla syyskuussa 2014:
"Zambian Watchdogin 13.8. julkaistun artikkelin sisällön alkuperästä minulla ei ole mitään tietoa."
Hän on sittemmin joutunut tunnustamaan olleensa Zambian Watchdogin 13.8. julkaistun artikkelin tietolähde.
Tällainen persu meillä on rakentamassa uuden toimintakulttuurin Hämeenlinnaa.
Kiitos ja siunaus hänestä!
"Zambian Watchdogin 13.8. julkaistun artikkelin sisällön alkuperästä minulla ei ole mitään tietoa."
Hän on sittemmin joutunut tunnustamaan olleensa Zambian Watchdogin 13.8. julkaistun artikkelin tietolähde.
Tällainen persu meillä on rakentamassa uuden toimintakulttuurin Hämeenlinnaa.
Kiitos ja siunaus hänestä!
Vastaukset 28
Vanhimmat
Kappas vain, uusi asia julkisuudessa? Hitaat hämäläiset ärsyttävät, alkavat vasta nyt jauhaa kuukausia sitten esille tullutta paljastusta.
Yritätkö viedä päähuomion pois Karin uusimmasta 30 donan pikku kuprun paljastuksesta toitottamalla jotain vanhaa törinää.
Keskitytään nyt ruotimaan pohjamutia myöden, ketkä tässä kolmenkyt donan vuosipuhalluksessa ovat olleet mestareina ja koitetaan saada vähän päivänvaloa lisää suhmuroinnin sumuiseen hämärään.
En koita viedä huomioo mutta en ole kuullut Karin uusimmasta puhalluksesta suhmuroinnista. Varmaan lisää kakkua tulossa. Vielä pahempaa kun luulin.
Huikeat. Karilla taas uusi case.
Kariin luotetaan äänestäjien parissa, kun se puhkaisi SCC kuplan ja säästi kaupungin enemmältä hölmöilyltä.
Siinä samalla nyt roiskui runsaammin demujen silmille (vähäsen myös kokkareitten) kun ei kirvely tunnu vieläkään hellittävän.
Kolkyt donaa, swiddu, sehän on ties kuinka monen vuoden työttömyyspäiväraha. En osaa edes laskea, aivan jättisumma kaupungin taloudessa. Mihin tällainen megaluokan puhallus liittyy? Oikeusjuttuja tulossa ja kustannukset satatuhatta?
Näin se demukipparilla hämärtyy noi rahasummat ja arkielämän kaupunkilaiset. Totta helvetissä kaikki tietää, ettei 30k ole kuin hyttysen ininiää kaupungin budjetissa.
Mutta se halu oikaista virheet tai myöntää erehdykset näyttää olevan eräillä kovasti kadoksissa. Se on päässyt nahkaan kasvamaan hallinto'eliitin' kopeutta. Koitappa harjata pois ennen seuraavia vaaleja.
Nyt olet ihan hukassa oletuksiesi kanssa....
Yritäs nyt expres lehtimies jotain vähän parempaa välillä. Ei ketään kiinnosta valehteliko gary vai ei. Pääasia oli että asia tuli julki.
Kuka nyt enää uskoo mitään Ilkkalan väitteitä. Jäänyt kiinni suorasta valehtelusta, hävinnyt kaikki valituksensa, ainoastaan järjettömät kulut saanut aikaan päättömällä valitusrumballaan.
K.Ari valehtelee nyttemmin vankityönä.
Kieronki valehtelee heti kun suunsa avaa, se on saletti juttu...!
Nukkuessaankin varmaan näkee unta uusista kavalluksista tai ainakin vedätyksistä?
Kenen vankina se Kari oikein on? Onko pervo-Iisakki tuntenut vetoa Kariin ja ottanut sen panttivangiksi? Kerro lisää typerysdemuli!
Ilkkalan toiminta on kunnioitettavaa ja arvostettavaa.
Kuulemma vartiat arvosta kovin vankilassa.
Vielä naisvankilassa!
Kielivammaiset Demulipäivystäjät taas vauhdissa ! :))
--->Kuulemma vartiat arvosta kovin vankilassa.<---
Mitähän vattua tuossakin lukee, mikä on lauseen asiasisältö tai viesti?
Ei mitään tolkkua tuonkaan hönön jutuissa, ei kylläkään ennenkään ole ollut ettei sen puoleen !
Heheheee :))
Demulipäivystäjä unohti että vartija on kuitenkin vartija eikä "vartia" mutta ehkä puoluetoverit ei sitä ole vielä opettanut. Vaikea sanahan se on. Ehkä liikaa konsonantteja demulipäivystäjälle.
Ai niin. Kerron joskus toisella kertaa mikä se konsonantti on...
Berxiikkipäivystäjä unohti että vartija on kuitenkin vartija eikä "vartia" mutta ehkä puoluetoverit ei sitä ole vielä opettanut. Vaikea sanahan se on. Ehkä liikaa konsonantteja perzuikkipäivystäjälle.
Ai niin. Kerron joskus toisella kertaa mikä se konsonantti on...
Dumulipäivystäjän äiti on opettanut copy/pasten käytön. Hienostihan se menee. Harjoitelkaa ensi kerralla vaikkapa äidinkieltä niin kyllä se siitä!
Kielivammaiset Perziikkipäivystäjät taas vauhdissa ! :))
--->Kuulemma vartiat arvosta kovin vankilassa.<---
Mitähän vattua tuossakin lukee, mikä on lauseen asiasisältö tai viesti?
Ei mitään tolkkua tuonkaan perziikkihönön jutuissa, ei kylläkään ennenkään ole ollut ettei sen puoleen !
Heheheee :))
Miten te persut siedätte riveissänne tuollaista patologista valehtelijaa?
Miten te Demulit siedätte riveissänne tuollaista patologista valehtelija-Kierunkia?
Päivää vaan poseen K.Ari. Issu on mies paikallaan eikä posess.
Päivää vaan poseen Kierunki. Kari se vasta onkin mies paikallaan eikä posess.
Mitenkähän persut sietää toinen toisiaan(sori: sietävät toinen toisiansa)?
Hienon algoritmin omaava paskapuhefiltteri tunnisti tiettyjä sanayhdistelmiä ja antoi 300ms:n laskennan jälkeen tulokseksi että sama kirjoittaja on kirjoittanut 57,8% kaikista Hämeenlinna-keskustelun viesteistä. Jälkianalyysin mukaan demulipäivystäjällä on lääkitys vähissä ja pillerit riittää enää muutamaksi päiväksi.
K.Arilla menee hyvin. Vartiat huolehtii lääkityksestä.