Meinasitko juua tännään

muumilimpsaaa? ;DD Vai ihan konjakkia/viskiä ja ja karhua ;D
19284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

En mitään alkoholia kun pitää aamulla lähteä reissuun.:) Helsinki Vantaalle matka käy.

Äänestä

Snapsi-laseista mehua!

Äänestä

En mitään noista, kuten en koskaan. Oletko joku riemuidiootti, kun saat noin paljon iloa irti noin mitättömästä?

Äänestä

Viskillä mennään ja konjakkikin kävis:). Mutta ei maistu kyllä nyt.

Äänestä
  • Jos viinakauppa on yli kilometrin päässä, eihän sinne mitenkään edes viitsi lähteä, tuo on totta... no jotkut ihmiset varmaan menevät vaikka pakkasessa ostamaan viinaa sitten...

    hmm... kun mietin juttua että miten saat tytöt eli nuoret naiset auttamaan itseäsi, eli millä keinolla, ei taida olla muuta keinoa kuin OLEMALLA REHELLINEN.

    Äänestä

Vichyä ja itse puristettua appelsiinimehua.

Äänestä
  • Laita jäähilettäkin sekaan hieman.

    Äänestä

Viina on viisasten juoma ja helvetin kova huumausaine.

Äänestä
  • ...pontikasta puhumattakaan...

    Äänestä

  • Ja se sanonta "viina on viisasten juoma" tarkoittaa että ainoastaan viisaat osaavat käyttää alkoholia niin ettei oma raja ylity eikä siis humallu siten että seuraavanakin päivänä kärsii.

    Jos dokaa, ei osaa käyttää alkoholia eikä siis ole viisas vaan idiootti.

    Äänestä

Tui onko ikävä mua höpperö ;) en tännään enkä huomennakaan enkä ylihuomennakaan ja niin edelleen :D muumilimpsaakaan en oo juonut varmaan vuoteen :-*

Äänestä
  • Mä en ole ikinä maistanutkaan (ainakaan en muista). Taidan jättää jatkossakin väliin, jos se tekee ihmisistä noin... krhm, iloisia.

    Äänestä

  • zzzzzzzzz kirjoitti:

    Mä en ole ikinä maistanutkaan (ainakaan en muista). Taidan jättää jatkossakin väliin, jos se tekee ihmisistä noin... krhm, iloisia.

    Ihan ilman päihteitäkin voi olla iloinen ;D

    Äänestä

  • aiminäköiloinen kirjoitti:

    Ihan ilman päihteitäkin voi olla iloinen ;D

    Todellakin, mutta jos viinaksien ja sokeriliemien luettelu saa kierimään naurusta lattialla, ehkä kannattaa vähentää myös sitä sokeria. :) Tai mistä minä tiedän, mitä pillereitä nämä heittävät sisään muumimehuillaan.

    Äänestä

tekis mieli vetää perseet mutten taida, vedän vettä

Äänestä
  • Niin keskioluthan on sama kuin vesi viinat ovat erikseen sitten.... oikeastaan keskiolut on maito minulle.

    Äänestä

  • onko se kehumisen aihe? minusta ei

    Äänestä

  • vettävaanjatanssia kirjoitti:

    onko se kehumisen aihe? minusta ei

    Tanssia, älä viitsi edes ehdottaa edes, kun tuo laji, jos vain olisi joku tyttö opettamassa disco-tanssia ja sellaista jotain niin... olisin heti innoissani tulossa kurssille.

    Äänestä

  • vettävaanjatanssia kirjoitti:

    onko se kehumisen aihe? minusta ei

    Eikä minusta. Alkoholistin puhetta kirjoittajalta "kunlaktoosiylirasitusta". Juopon puhetta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikomitä kirjoitti:

muumilimpsaaa? ;DD Vai ihan konjakkia/viskiä ja ja karhua ;D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu