ja kohdistetaan kysymys heille joilla on asiallista tietoa kysytystä asiasta eli ruohonleikkurien moottorien huolto-/korjausfirmoista?
Tiedossa on Pt-kone ja Konekeskus-mikola, löytyykö muita Porista tai lähialueelta?
Tiedossa on Pt-kone ja Konekeskus-mikola, löytyykö muita Porista tai lähialueelta?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kuinka monta korjaamoa oikein tarvit että saat romus laitettua? Soita noihin ja korjauta.Järkevä ostais satasella uuden ja heittäisi vanhan kierrätyskeskuksen kautta jonkun toisen murheeksi mutta saahan sitä olla tyhmäkin jos haluaa että siitä vaan.
Drimaterioksen aikoihin jo sanottiin, että jos et ymmärrä niin älä pysähdy vaan jatka kulkuasi, tässä tapauksessa siirry muualle ja anna ymmärtävien puhua.
Tämänkin palstan moderaattori on juoppo homo joka ei pysty poistamaan asiattomuuksia, ei myöskään tätä asiatonta viestiä.
Osuit asian ytimeen. Ruohonleikkurien korjaus ja huolto asiatonta.
tämä
https://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjCt__C99jMAhVHiCwKHQdRA_8QFggaMAA&url=http://www.jussinmopoauto.fi/&usg=AFQjCNGig7gMXGrNeAs-tq_NaA5l3XLHTA&bvm=bv.122129774,d.bGg
Jussi wares kuukkaris hoitaa
Miksi sitä tarvii huoltaa?? Itse lykkäsin syksyllä tankin täyteen bensaa, leikkuri oli pihalla pressun alla talven ja nyt nyppäsin käyntiin, kerrasta lähti. Öljyt katoin, että näyttää hyvältä edelleenkin ja terät leikkaa. Kun tuo hajoaa, niin ostetaan uusi sitten. 7vuotta tuo on toiminut noin, niin enpä viitsi alkaa tekemään mitään remppaa koneelle.
niin eihän suomalainen mitään viitsi tehdä eikä osaa tehdä muuta kuin kantaa kaljaa kaupasta ja kinuta lisää palkkaa, siinä ne parhaatr osaamisalueet!
kiinalaset ne myy tälle valttokansalle tekohampaista lähtien kaikki, akatkin tulee sieltä kohta pikkuhinnalla vaipottamaan tätä osaajakansaa jolle mikään ei kannata, mitään ei osata eikä mitään viitsitä.