Sonkajan lammaskuolema

Onko oikeesti totta, että Sonkajassa on kuollut nälkään lampaita?
5213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Parilta lampaalta henki lähtenyt, mutta ei ilmeisesti nälkään. Kyseisellä tilalla ei enää lampaita.

Äänestä

Vanha ketju, mutta nälkään ne kuoli... Kyseinen porukka kun vetää viinaa minkä kerkiää niin ei riittänyt rahat lampaiden ruokaan. Nyt lampaat otettu jo pois heiltä.

Äänestä

tämmöistä on tämänpäivän maanvilyly.otetaan eu-rahat ja eläimet jää hoitamatta

Äänestä
  • jaa se on *** taas kommentoimassa eeutuista kun ei ite älynnyt hakea tai kun ei voinut hakea ed. bisnesten takia ois valtio vetäny välistä

    Äänestä

Ei kahdesta lampaasta, jotka otettu huvikseen pihaelukoiksi, mitään tukia saa. Joku maatalouden vihaaja keksii kaikkeen nuo EU-tuet. Oikeat viljelijät ja karjankasvattajat saavat tämän voimassa olevan systeemin mukaan osan tulostaan tukena, muutoin ruoan hinta olisi paljon kalliimpaa. EU-tuki tulee tämän urputtajan/näiden urputtajien hyväksi, ruoan hinnassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


animaa kirjoitti:

Onko oikeesti totta, että Sonkajassa on kuollut nälkään lampaita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu