Näsin vesijohtoliike Tampere

TuskaaPaatista

Teetin omakotitaloon maalämmön Näsin vesijohtoliikkeen kautta avaimet käteen periaatteella. Myyjä lupasi ummet ja lammet jotta sai kaupan, ja kun nimet oli papereissa, kaikki muuttui. Mikään luvattu ei pidäkkään, mitään sovittua ei noudateta, työn jälki on todella kamalaa eikä valmista tahdo tulla millään. Esim asennus piti kestää max. kaksi päivää, todellisuudessa ei viikko riittänyt, ja itse piti kaikki jäljet siivota ja korjata asentajien särkemät paikat. Firma pakoilee vastuuta, eikä vastaa reklamaatioihin tai mihinkään muuhunkaan. Jos puhelimeen vahingossa vastaavat, niin lupaavat selvitellä asioita...mitään ei kuitenkaan tapahdu.
Tämä oli ensimmäinen ja viimeinen kerta kun ko. firmalla teetän mitään. Enkä suosittele kenellekään tekemään mitään yhteistyötä tämän yrityksen kanssa.

2

1252

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Öyenssöyesn

      Hyvää tietoa! Kiitos!

    • Anonyymi00002

      Täysin samaa mieltä, iso remontti taloyhtiössä, tuhoavat paikkoja, rekkuloihin ei vastata, kopolaattoja monessa asunnossa , hinnat ei päde!
      En suosittele minäkään!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      81
      1203
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      814
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      236
      708
    4. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      59
      655
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      571
    6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      77
      540
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      538
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      498
    9. 36
      494
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      26
      482
    Aihe