Eikä ole tarkoituskaan muutakun joillakin itäautoilijoilla jotka vielä kuvittelevat skoda-venäjä lasit silmillä kuuluvansa rytöläjällään premium tasolle. Skoda-itäauto kilpailee todellisuudessa pökötin, citikan, dacian, rellun,hyundain, nissanin ja kian kanssa halpis asiakkaista joille ei ole niin väliä millä ajelee vaan ja ovat halpuuden sokaisemia aaseja. Sille nyt ei mitään voi jos työsuhdeautoksi saa jonkun näistä mutta itse tuskin kukaan päätyy skoda-itäautoon tai muihin halpiksiin. Tuossa omassa halpis luokassaan skoda-itäauto onkin varsin nappivalinta itäauto harrastajalle tai harrastusta aloitteleville itäautomiehille.
Skoda on itäauto, turha verrata premiumiin
Skodaitäauto
13137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Verrokki ladakin paljon nykyaikaisempi.
Näitä premium-vertauksi kehittelevät VAIN täällä mestaroivat trollit, kuten aloittaja itse. Mistäkö tiedän? Anonyymi-palstalla se on helppoa: Minä olen minä ja sinä olet sinä.
Kyllä trollin aina tunnistaa. Se on n i i n ehdoton. Ja valitettavasti myös Venäjä-mielinen.
Tosta voi jullit katsoa aivan isse.
https://www.youtube.com/watch?v=1XlUTzrU3vc&nohtml5=False
Lada suunniteltu ja muotoiltu toimivaksi kokonaisuudeksi.
Skoda on vain vw.n osista kasattu kopiohalppis.
P*askaaks sen väliä, nimitteleekö trolli-pojuli autoja itäautoksi tai premiumiksi tai joksikin muuksi. Skoda on kuitenkin suosionsa ansainnut ja sillä pääsee aivan yhtä hyvin pisteestä bee pisteeseen dee, kuin 20 tuhatta euroa kalliimmallakin rutkulla. Premiumin erohan on käytännössä vain kalliimpi ämpärimuovi ja kromatut listat.
Se piste dee on skodapaja eli -korjaamo. Hyvä että niillä riittää töitä!
Onko Sinulla oikeaa elämää?
Minäkin olen sitä mieltä että skodilla on sopivan työllistävä vaikutus sekä omistajalle, haltijalle, että korjaajille.
Omistaja joutuu perimään maksamattomia osamaksueriä,
haltija viemään pajalle,
ja korjaaja korjaamaan.
Ja raha nauraa.....
Niin ja muut tiellä liikkujat, joilla on länsiauto.
Taas skoda syöny liikaa öljyä ja kussu jullin kengil.Tuntuu olevan niin näreissään.
Meidän koira kusee aina skodan renkaille ja vanteille. Miten se tunnistaakin noi itäautot? Kaalin/jenkemin haju?? Koirathan saattavat joskus jopa kieriskellä paskassa. Ehkä Skeida ( = paska) vetää hajullaan koiria puoleensa.
Hyvä Kyykman, olet ahkera ja sekaisin.
Skeidat tulee venäjältä ja haisoo mahorkka ja jenkemi. Itäauto, ja vieläpä pirun ruma sellainen.....
ruoste on vieläkin skodissa vakava ongelma kuten ennenkin. kylmät ohjaamot eivät ole yhtään hyvä talvella vaikka suurimmaksi osaksi ajokilometreistä noilla tuleekin hinausauton kyydissä.
Testivoittaja ja myyntitilaston ykkönen. Ruosteettomimpia autoja in the world (Vi bilägare).