läski imaami ei ole uskottava

ruumiinhallinta

Olen havainnut huomattavan ylipainon korreloivan henkisten kykyjen kanssa.
Ihminen joka ei hallitse omaa painoaan, ei voi hallita muiden tekemisiä.
Sama pätee politikoihin.

12

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muslimahgirl

      Ompas taas järjetön aloitus. Tiesithän, että ylipainolle voi olla muitakin syitä kuin se epäterveellinen ruokavalio. Esimerkiksi tietyt sairaudet voivat aiheuttaa ihmiselle lihavuutta. Tiedoksesi myös että islamissa imaamin ei ole tarkoitus kontrolloida muiden tekemisiä. Imaami on pikemminkin hengellinen neuvonanataja ja ohjaaja. Hän on henkilö jonka kuuluu tuntea pyhiä tekstejä ja osata rukouksia. Imaamin puoleen käännytään erilaisissa uskontoa koskevissa asioissa kun ei itse olla varmoja tai tiedetä asian laitaa. Imaami siis voi neuvoa ihmisiä ja antaa uskonnollisissa asioissa vastauksia mutta hänen ei ole tarkoitus olla hallitsemassa ihmisiä ja heidän tekemisiä. Islamissa uskomme että jokaisella ihmisellä on vapaa tahto eikä kukaan toinen ihminen voi sitä kontrolloida.

      • uskonnon_pohdiskelija

        Eli se imaami on siis emäsaatana? Hän tutkii näitä paholaisen kirjoituksia koraanista ja tulkitsee niitä? Ei ihme, että ylipaino on suotavaa! Mässäilyhän kuuluu juurikin noihin kuolemansynteihin.

        Olen satavarma, että nämä saatananpalvonnan hengelliset johtajat eivät ole lihavia sairauksien vuoksi vaan laiskuutensa ja äärettömän ruuanhimonsa vuoksi. luultavasti harrastavat myös pikkulasten hyväksikäyttöä ja eläimiinsekaantumista. Tuohan on ihan normihommaa muslimipiireissä.


      • muslimahgirl

        Taas väärin. Ylensyöntiä ei katsota islamissa hyvällä. Jos asia todella kiinnostaa, niin tässäpä erittäin hyvin selitettynä asiasta mikäli sulla on englannin kieli hallussa; https://www.facebook.com/islamreligionn/posts/517445528276295

        Linkissä sanotaan mm. Profeetta Muhammad (rauha ja siunaukset hänelle) on sanonut, että täyttäkää vatsanne kolmessa osassa; 1/3 ruualla, 1/3 juomalla ja 1/3 ilmalla. Se miten sitten jokainen muslimi toimii, on hänestä itsestään kiinni. Kuten sanoin aikaisemmin, islamissa on vapaa tahto ja jokainen muslimi tietää että hän tulee joutumaan tekemisistään tuomiolle jonain päivänä. Kukaan ei kuitenkaan ole tai voi olla täydellinen oli sitten kristitty,juutalainen tai muslimi.

        Imaamin pääasiallinen tehtävä on johtaa rukousta. Jokaisen muslimin kuuluu opiskella uskontoaan jossa imaami on ihan samanlaisessa asemassa kuin ns ''normimuslimikin''. Jos kiinnostaa imaamin asema ja tehtävät, niin täällä tarkemmin suomen kielellä; http://www.kulttuurifoorumi.fi/filebank/356-imaamit_suomessa_lopullinen_kansineen.pdf

        Kommentoit myös laiskuudesta ja lasten hyväksikäytöstä. Nämä on molemmat syntiä islamissa. Laiskuudesta on Profeetta Muhammad sanonut mm; Etsin turvaa Jumalalta pelkuruutta, LAISKUUTTA ja avuttomuutta vastaan. Lasten hyväksikäyttöä ja eläimiin sekaantumista ei missään nimessä hyväksytä. Tiesitkö muuten että Suomessa on vielä tänä vuonna ollut sallittua harrastaa seksiä eläimen kanssa. Islamissa tämä ei ole koskaan ollut sallittua. Mutta koska tämä alkuperäinen aihe käsitteli ylipainoa niin pysytään nyt siinä aiheessa. Jos tämä silti jäi mietityttämään niin suosittelen tekemään asiasta uuden aloituksen vähän asiallisempaan sävyyn.

        Nimimerkkisi on uskonnon_pohdiskelija. Jos todella pohdiskelisit uskontoa, niin varmaan tutkisit uskontoa. Ja jos tutkisit uskontoa niin olisit luultavasti törmännyt näihin minun kertomiini asioihin ennenkin ja tietäisit mitä siellä Koraanissa ja perimätiedossa sanotaan. Uskonnon pohdiskelijana sinun pitäisi olla avoimin mielin liikkeellä. Toisin on näemmä käynyt. Sinulta tulee aikamoisia väitöksiä vaikka kirjoituksistasi paistaa tietämättömyys.


      • uskonnon_pohdiskelija

        Pirun kirja mikä pirun kirja! Saatananpalvojia kaikki muslimit!


    • Seonvarmaa

      Jos vaivaantus tekemään kunnon rehellistä ruumillista työtä,eikä vaan palvoisi
      ruumiinsa järjettömiä himoja,ei varmaan olisi paikalleen mätänevä läskikasa ja
      ihraperse joka jakelee mielettömyyksiään tyhmiensä aivoihin .

    • narsistiko

      Narsistin aloitus. Miksi pitää haluta hallita muita? Olen havainnut suuren halun hallita muita ja alhaisen henkisten kykyjen välillä vahvaa negatiivista korrelaatiota.

      • ajatollah

        Teeskentelevä heikkomielinen vätys, ei johda kansaa.


    • GrilliMyyjä

      Ainakin tämä helvetin turvonnut paskasäkki eli imaami Anas Hajjar on turvottanut itsensä kokiksella, makkaraperunoilla ja lihapiirakoilla joita se ahmii valtavat määrät päivässä.

    • VäärinNiinVäärin

      Imaami on aika uskottava, sillä hän tienaa vain rupuiset 24 000€/v, Luterilaisen kirkon pää tienaa valtavat 200 000€/v!!!:)

      • Tupplamusut

        Kela ja sossu elättävät imaamin. Lisäksi hän voi saada vale-nimellä tuplaelatuksen suomalaisilta. Muslimeillahan on monta nimeä, joita he käyttävät eri tilanteissa nostaakseen kaikki mahdolliset raha-avustukset tuplana.


    • Helvettiodottaa

      epäjumjalanpalvontaan kuuluvat tekstit eivät ole pyhiä vaan valheita, jotka on kirjoitettu eksytyksen aikaansaamiseksi.

      • Raaka-Reiska

        Helvettiodottaa-kirjoittaja
        on eksytetty pahan kerran elämän todellisuudesta oman uskottelu-uskomukseen
        liittyvän aivopesun seurauksena.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 75
      1161
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1154
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1034
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      988
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      965
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      737
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      714
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      53
      634
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      39
      632
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      577
    Aihe