Tulikiven lattialaatat

Onko kokemuksia tulikiven lattialaatoista,minkälainen on käytössä. Olen harkinnut takkahuoneseen 30*30, 10mm vahvuista laattaa. Eikös kivi ole aika huokoista eli jääkö heti tumma läiskä jos kaatuu jotain? Käsitelläänkö pinta jotenkin?
3471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pinta käsitellään Tulikiven omalla käsittelyaineella,
tulee hieman vahamainen pinta, mikä on helppo pitää
puhtaana, jos jotain kaatuu, niin pyyhkii vain pois.

MUTTA naarmuttuu erittäin helposti !

Äänestä

Kyllä se hyvin kotona kestää, sitä on 15 mm:n paksuistakin (ainakin oli).

Äänestä
  • Niin, tuo paksuushan kyllä estää tuotetta naarmuuntumasta...
    Olen nähnyt eräässä takkahuoneessa vuolukivilattian jolla talon muksut olivat vetäneet toisiaan pulkassa. Silloin päätin etten ikinä laita vuolukivilattiaa.
    Kysyä tietysti sopii että onko lattia tehty tarkoitettu pulkkailua varten. Meillä on, lattia on nimittäin laminaattia ja laattaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teuvo kirjoitti:

Onko kokemuksia tulikiven lattialaatoista,minkälainen on käytössä. Olen harkinnut takkahuoneseen 30*30, 10mm vahvuista laattaa. Eikös kivi ole aika huokoista eli jääkö heti tumma läiskä jos kaatuu jotain? Käsitelläänkö pinta jotenkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu