kiinteistö välittäjäksi mikkeliin?

kannattaako alkaa? kotona tekisin hommia ja tietysti myyjän luona?
13228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ihan ensin kannattaisi opetella yhdyssanat, jotta potentiaaliset ostajat voisivat ottaa sinut tosissaan :) Sitten voi ehkä kauppakin käydä ja hommasta saada leipänsä..

Äänestä

Kouluttaudu ja suorita LKV-tutkinto. Sen jälkeen voit saada lääninhallitukselta luvan harjoittaa kiinteistönvälitystä. Sitten voit perustaa yrityksen ja harjoittaa tointa joka on luvanvaraista ja jota valvotaan.

Onnea matkaan.

Äänestä

Aloittajan taidoilla paras paikka on sossuluukulla. Muuhun taidot eivät riitä.

Äänestä

Kerros talo huoneisto, putki remontti, makuu huone, parkki paikka, auto talli, perus korjaus, oma koti talo, kasvi maa, yhdys sana virheet!!

Äänestä

Ei aloittajasta ole kiinteistönvälittäjäksi, koska ei osaa kirjoittaa yhdyssanoja yhteen! Äidinkielen kertauskurssi voisi olla lähitulevaisuuden suunnitelmissa ensimmäinen. Sitten hän voisi ehkä ajatella jotain työtä, jossa ei tarvitse kovin paljon käyttää aivoja.

Äänestä
  • Eiköhän tuo liene suoraan asunnonmyyjän esittelyteksti. Paras oli tuo ropotti:D:D

    Äänestä

Voit hyvin alkaa välittää kiinteistöjä. Ei kannata alkaa välittää kateellisten kiinteistövälittäjien jutuista. Pelkäävät kilpailua kun kauppa ei käy. Teet kaupat halvemmalla kuin muut niin voit alkaa tienaa.

Äänestä
  • Alkaa tienata, ei alkaa tienaa! Sama juttu sinulle, äidinkielen kertauskurssille äkkiä!

    Äänestä

  • Alkaa tienaamaan...

    Äänestä

  • siite_pöly_määrä kirjoitti:

    Alkaa tienaamaan...

    seurakuntalehden toimittelijatrolli leikkii jotain kieli-ihmistä. Oikeasti teet paljon virheitä trollijutuissasi palstoille mutta eihän siihen viitsi kukaan silti puuttua. Itse puutut aina kun et pysty nurkkaan ajettuna enää mitään muuta kommentoimaan.

    Äänestä

Ei kannata. Asuntoja on tyhjänä, ja lisää tyhjenee vaan koko ajan. Koita siinä sitten kauppaa tehdä.

Äänestä

mikkelissä on melkein 50 välittäjää jo. millä vitulla nää kaikki elää???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvätpalkkiot kirjoitti:

kannattaako alkaa? kotona tekisin hommia ja tietysti myyjän luona?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu