Vanha ihastus, jolta sain pakit vuosia sitten, on seurustellut reilu 2 vuotta toisen naisen kanssa ilman että on kertonut mulle asiasta. Olen epäillyt asiaa ja kysynyt sitä häneltä, mutta hän valehteli että ovat vain kavereita. Kuulin muuta kautta, että epäilykseni olivat totta. En vain ymmärrä miksi hän velehtelee mulle asiasta, vaikka ollaan oltu lähes päivittäin tekemisissä. Ja nyt tuntuu todella typerältä ottaa asia uudestaan puheeksi. Miksi hän ei halua myöntää mulle totuutta?
valehtelu päin naamaa
eipystyymmärtään
2
259
Vastaukset
- Plootu
Ei ehkä halua loukata sua, eikä tajua että loukkaa noinkin. Kimurantilta vaikuttaa teidän ystävyyssuhde jos ei noin isoja asioita sanota ystävälle, jota tapaa vielä melkein päivittäin.
- neuvonantaja-x
Ex on ex. Ei ystävä. Ja kun tulee pakit se todellakin tarkoittaa ettei hän ole seurastasi kiinnostunut. Miksi edelleen roikut hänessä kiinni? Itselläni on myös exiä ja voin pitää yhteyttä heihin kaveripohjalta (en ystävänä) mutta en roiku heissä kiinni enkä utele koskaan liian henkilökohtaisia asioita. Rajansa kaikella.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615380Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515273Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084612Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072323Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31196Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43974