Tätä on hyvin vaikea ymmärtää. Ettekö käsitä, että tämä on monelle kiusatulle ainoa paikka, missä he pystyvät aiheesta puhumaan? Ja sitten täälläkin kiusaaminen sallitaan. Pahimmillaan näyttää siltä, että kiusattujen kommentteja poistetaan, koska niissä on ymmärrettävää, kärsimysten aiheuttamaa räiskähtelyä, kun taas jotkut kiusaajataliaivot saavat vapaasti kirjoittaa törkeyksiä. Sen ymmärtää, jos modet eivät aina ehdi joka paikkaan, mutta tuntuu absurdilta lukea ketjua, josta on poistettu monta kommenttia, mutta jotka silti pursuavat törkeitä, kiusaavia, imbesillejä viestejä. Mitä ne sitten ovat ne poistetut viestit??? Olisi kiva saada joltakulta modelta vähän kommenttia tähän. Teillä on myös vastuunne kiusattujen elämästä. Vai onko palstan moderointi päätynyt itsensä kiusaajien käsiin??
Palsta on mennyt hurjaa alamäkeä. Ennen ei ollut tällaista kiusaamista tällä palstalla. Todella surullista.
Modet, miksi sallitte kiusaamisen palstalla?
7
500
Vastaukset
Liittyisiköhän asiaan söpöliini_ ja lolihentai..
Suomi24:n moderointi näyttää ilahduttavasti parantuneen, ja viestejä lähtee toisin kuin ennen. Monet kommentit, jotka eivät ole pelkkää spämmiä, saattavat olla moderaattoreille vaikeita. Jos he eivät tajua, missä täällä mennään, he eivät välttämättä osaa puuttua oikeisiin asioihin.
Se, mitä jokainen keskustelija voi tehdä, on epäasiallisten viestien ilmoittaminen. Ilmoituksessa voi myös perustella lyhyesti, miksi viesti tulisi poistaa.
En ole seuraillut tätä palstaa, joten en tiedä, mikä täällä juuri on tilanne, mutta ylläoleva teksti lienee aika yleispätevää.Ei todellakaan tarvita mitään mensan testien läpäisyä kiusaamisviestien poistamiseen, kun kerta kykyä viestien poistamiseen löytyy. Ihan ensimmäinen asia mikä modejen pitää tehdä.
- kirjoittelija1
Ihmettelen samaa. Suomi24- keskusteluissa olen tehnyt eräällä toisella aihealueella useita poistopyyntöjä. Välillä toimii, välillä taas ei. Palautteen kautta näyttäisi parhaiten poistuvan. Ylläpidon on otettava vastuu kirjoituksista, mitä ei aina tapahdu.
- Eivalvotaomiasääntöjä
Mä jouduin itse hampaisiin. En voi ymmärtää että ainoa keino on poliisi. Tällainen palsta pitäisi lopettaa. Pauli Aalto-setälä ei taida tietää minkälaista paskarallia johtaa.
- Anonyymi
Ihmisten pitäisi oppia ymmärtämään toistensa asemia! Koko paska on lähtenyt irti heidän itsekkyytensä takia!
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain617520Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232946- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651659Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311163
- 77853
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47812- 52745