Tätä on hyvin vaikea ymmärtää. Ettekö käsitä, että tämä on monelle kiusatulle ainoa paikka, missä he pystyvät aiheesta puhumaan? Ja sitten täälläkin kiusaaminen sallitaan. Pahimmillaan näyttää siltä, että kiusattujen kommentteja poistetaan, koska niissä on ymmärrettävää, kärsimysten aiheuttamaa räiskähtelyä, kun taas jotkut kiusaajataliaivot saavat vapaasti kirjoittaa törkeyksiä. Sen ymmärtää, jos modet eivät aina ehdi joka paikkaan, mutta tuntuu absurdilta lukea ketjua, josta on poistettu monta kommenttia, mutta jotka silti pursuavat törkeitä, kiusaavia, imbesillejä viestejä. Mitä ne sitten ovat ne poistetut viestit??? Olisi kiva saada joltakulta modelta vähän kommenttia tähän. Teillä on myös vastuunne kiusattujen elämästä. Vai onko palstan moderointi päätynyt itsensä kiusaajien käsiin??
Palsta on mennyt hurjaa alamäkeä. Ennen ei ollut tällaista kiusaamista tällä palstalla. Todella surullista.
Modet, miksi sallitte kiusaamisen palstalla?
7
429
Vastaukset
Liittyisiköhän asiaan söpöliini_ ja lolihentai..
Suomi24:n moderointi näyttää ilahduttavasti parantuneen, ja viestejä lähtee toisin kuin ennen. Monet kommentit, jotka eivät ole pelkkää spämmiä, saattavat olla moderaattoreille vaikeita. Jos he eivät tajua, missä täällä mennään, he eivät välttämättä osaa puuttua oikeisiin asioihin.
Se, mitä jokainen keskustelija voi tehdä, on epäasiallisten viestien ilmoittaminen. Ilmoituksessa voi myös perustella lyhyesti, miksi viesti tulisi poistaa.
En ole seuraillut tätä palstaa, joten en tiedä, mikä täällä juuri on tilanne, mutta ylläoleva teksti lienee aika yleispätevää.Ei todellakaan tarvita mitään mensan testien läpäisyä kiusaamisviestien poistamiseen, kun kerta kykyä viestien poistamiseen löytyy. Ihan ensimmäinen asia mikä modejen pitää tehdä.
- kirjoittelija1
Ihmettelen samaa. Suomi24- keskusteluissa olen tehnyt eräällä toisella aihealueella useita poistopyyntöjä. Välillä toimii, välillä taas ei. Palautteen kautta näyttäisi parhaiten poistuvan. Ylläpidon on otettava vastuu kirjoituksista, mitä ei aina tapahdu.
- Eivalvotaomiasääntöjä
Mä jouduin itse hampaisiin. En voi ymmärtää että ainoa keino on poliisi. Tällainen palsta pitäisi lopettaa. Pauli Aalto-setälä ei taida tietää minkälaista paskarallia johtaa.
- Anonyymi
Ihmisten pitäisi oppia ymmärtämään toistensa asemia! Koko paska on lähtenyt irti heidän itsekkyytensä takia!
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M236964Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1604692Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1003695Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v433520Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12473KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2481880Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331750Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j3231696Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e371671Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1831396