Älä tee itsellesi mitään pahaa. Elämäsi menee hukkaan, jos teet itsemurhan. Siitä ei ole hyötyä sinulle eikä kenellekään muulle. Siitä ei ole kuin haittaa. Älä siis edes harkitse. Yritä keksiä jokin positiivinen voimavara jonka takia eläisit vielä. Usko tai älä, mutta kun ikää tulee lisää niin paha olokin joskus helpottaa. Lisäksi on olemassa terapioita pahan olon helpottamiseksi. On olemassa mitä vaan muitakin keinoja tilanteen ratkaisemiseksi. Unohda itsemurha ajatukset ja keskity hakemaan itsellesi apua. Olet tärkeä ja arvokas, et ole yhtään sen huonompi kuin kukaan muukaan. Kaikki me ollaan saman arvoisia.
Olet arvokas ja tärkeä.
Oivi_
4
135
Vastaukset
- Ejsf
:)
Et oo arvokas oot protoneita elektroneita ja neutroneita
Älä tee itsellesi mitään pahaa, jotta voit olla tehokas orja yhteiskunnallemme. Ihmisarvo muutenki määräytyy tulojen ja menojen erotuksena - jos kulutat saman verran/enemmän kuin tienaat, olet kaikin tavoin turha (ellet tee parastasi muuttaaksesi tilannetta).
- Kiitosootihana
tää oli nyt tarpeessa D: ♡
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802220- 1751841
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701702Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1101528Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise261484- 1091220
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1651099Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771073Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,58945Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud238925