tällaisena aloittelevana toijotistina kaipailisin niitä hyviä toijotan pesu ohjeita jakoon.mänty soopaa olen varannut pesuun ja simo nessiä vahaukseen.pitääkö hankkia ruuvin kantojen kuivatukseen jotain erillistä illo tiinia? ja voiko vesi johto vettä käyttää kun en rannalla asu? sadevettä voi olla saavissa,jos sataa.vettä.kauanko pitää perä luukkua tuulettaa?
pesuohjeita kiitos
IllUttIIn
259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Veden kanssa kannataa olla todella tarkkana. Saattaa valua tiivisteiden välistä sisään ja päästä ruostuttamaan maton alta. Toyotahan ei ruostesuojausta suosi ja jaappanilaisen ohut pelti on äkkiä puhki. Löytyisiköhän autoillekin kuivapesua? Se olisi paras. Tai ehkä vain varovasti paineilmalla tai kostealla rätillä kevyesti pyyhkien.
Suosittelen kuivapesua. Takuu ei korvaa puhkiruostumisia vaan muistuttaa että pesuohjetta ei ole noudatettu, oli syy mikä hyvänsä. Suojaathan myös auton sateelta, loskalta ja lumelta!