Koska ihmiset tajuu ettei paikallisii ruokakauppoi kannat tukee. Alekuponkei postitetaa ny mut hinnat nyhtöhintoi. Lidlis käy paikalliste ksuppoje myyjätki. Mökkiläistenki kannattaa ostaa ruakas tullesas Raumalt tai Porist.
Hintasotaan
12
485
Vastaukset
- Perheellinen
Ruoka on nyt niin halpaa, ettei sitä kannata kaukaa raahata. Muuten kiva aloitus, jos haluaa hämmentää tätä palstaa tyhmillä aiheilla.
- Omanapaparasnapa
Mikä on kenenki miälest tyhmä aihe. Sä määrittelet sen vai?
- toivottavastienlapsesi
Perheellinen katsoo nyt vaan peiliin ja miettii mikä on tyhmää :D
- Masa.ja.manu
Ei täs mitään ketään tueta jos mä tarviin kassilisen ruokaa niin ei sitä porista kannata lähtee hakemaan,taitaa mennä bensiinin suuret säästöt. Jos taas on niin että poriin on muutakin asiaa voi toki hakea tarjoustuotteet kaupasta. Ei oo näkyny missään niitä suuria säästöjä vielä.
- Mökkihöperöt
Jos ostaa paljo kerralla ja käy muutenki Poris ni kyllä kannattaa. Yksnäisil o iha sama mist maitos ostaa mut iso perhee ei kannat täält ostaa. Sitä paitsi ruoka on todella kallista.
- Onsenytperkele
Kui suomalaiset ri yleensäkää pullikoi mistää vaan kaikki hyväksytään? Vittu maksetaan aina kaikki vaan eikä ajatel mittä.
- Ennustaja12
Kivahan se on aina sitten lähteä 20-30 km päähän maitoa hakemaan kun lähempänä ei enää kauppoja ole. Mutta saahan sitä näin säästettyä rahat johonkin tärkeämpään kuin ruoka. Ennen oli joka kylässä parikin kauppaa ja varmasti ruoka kalliimpaa tuloihin nähden kuin nykyisin. Seuraavaksi nyt myydään tieverkon yksityisille niin tulee sille ruuanhaullekin hintaa hiukan lisää.
- Keräperse
Kyl se lehmä pysy lähilaitumel edelleenkin vaik kauppa menis 100km päähä. Kannu kätte ja lypsämähä verkko vettehe ja potati maaha. Ja eiköhän tuo karvakäsien pizzapaikka tosa ol lähel kyl äitis sul sielt hake edelleenkin pizzaa ja ostaa bensaa autoos et pääset ajeleen kyläl. Tietenki ensin se pyyhkii persees ja nokkas ja nostaa nostaa housus ylös et pääset lähtemä kieroksel.
- lukiboys
Hinnasta viis,salessa ainakin kuumia misukoita myyjinä:)
- Valkoinenletukkahah
Miättikkä ny et pääse ajelema letukal palkinnoks. Voi kiasus.
- patakorisee
Mikä vitun letukka se on Ford Excursion. Opetelle auto merkit vitun älykääpiö. :D Naurismaan aidatkin nauravat sulle. Vittu mikä idiootti olet.
- Älänypillastu
Auto kumminki:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191662
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991488Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36911Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29859Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38811Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50786Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43738Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37730Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56728Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37700