Onko tää joku uus trendi?

Tytöthän sheiwaa jalkansa jne, mutta oon nyt huomannut, että osa pojistakin (nuoria että vanhempia) sheiwaa jalkojaan karvoista. Onko tää joku uus trendi? Kertokaa te, jotka sheiwaatte jalkojanne
3138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En oo kyl koskaan kuullut että pojat sheivaavat jalkojaan... Mut ehkä ne sheivaa sen takia et niil kasvaa paljon karvaa ja ne häiritsee niitä. No kumminkin jokaisen oma Päätös on se et sheivaako vai ei.

Äänestä

yleensä ite vedän paljaaks jalat noin kuukauden ennen kuin alkaa shortsi kelit niin sitten ei oo ihan paljaat jalat enää mutta ei niin puskatkaan poika17

Äänestä

Onhan se sheivaaminen ihan hyödyllistä, jos saa vaikka haavan jalkaan ja pitää laittaa laastari niin sit se laastari pysyy paremmin jalassa eikä sen poistaminen satu niin paljoo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eitulismullamieleen kirjoitti:

Tytöthän sheiwaa jalkansa jne, mutta oon nyt huomannut, että osa pojistakin (nuoria että vanhempia) sheiwaa jalkojaan karvoista. Onko tää joku uus trendi? Kertokaa te, jotka sheiwaatte jalkojanne

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu