Välttelyn jalo taito

Oletko koskaan vältellyt häntä, jota kaipaat? Jos olet, niin miksi?
20707
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Valehtelisin jos väittäisin etten ole.

Äänestä

Naiset yleensä välttelee minua en tiedä kyllä miksi :D

Äänestä
  • sä oot ylisöpö ;)

    Äänestä

Olen kauempaa katsottuna häntä muistuttavia miehiä vältellyt. Syynä pelotus etten lähellä tunnista tai sitten tervehdin tuikituntematonts hänenä.

Äänestä

Olen joskus, sekin oli typerää muka selviytymistä. En välttele nykyisin, mutta en hakeudu lähelle. Iloitsen salaa joka kerta kun hänet näen ja mielessäni vilkutan iloisesti, mutta oikeasti vaan tervehdin.

Äänestä

välttelen vähemmästäkin vähemmän.

Äänestä

joo..koska se on niin pelottava ja ku oon vihainen enkä halua räjähtää.

Äänestä

Kun pelkään hänen huomaavan tunteeni ja sitä, että hän ei todellakaan tunne samoin. Koska tunteeni ovat häntä kohtaan niin voimakkaat. Se hämmentää jopa itseäni. Sisimmissäni olen herkkä ja ujo, vaikka ulospäin näyttelen muuta. Ja häneltä en voi kätkeä sitä mitä tunnen.

Äänestä
  • Jospa hän tulkitsee välttelysi toisin, tiedätkö varmasti ettet onnistu kätkemään tunteitasi, jospa onnistut ja tulee kuvitelma ettet välitä.

    Äänestä

  • niinkinvoi kirjoitti:

    Jospa hän tulkitsee välttelysi toisin, tiedätkö varmasti ettet onnistu kätkemään tunteitasi, jospa onnistut ja tulee kuvitelma ettet välitä.

    Siinäpä se ongelma just onkin.

    Äänestä

Olen vältellyt, piti olla varovainen kuulemma, kun tykkää toisesta eikä voi olla toisen lähellä tekee välillä liian kipeää olla vain etäällä, oli helpompaa kun ei nähnyt.

Äänestä

Olen vältellä ja hyvästä syystä. ajauduimme kiusaukseen liian helposti. Nyt hävettää. Kaikkea sitä tekeekin ihastus saan! No onneksi järki palasi ajoissa eikä rikottu sen enempää. Siksi on hyvä vältellä!

Äänestä

En välttele ketään ihmisiä ja miksi varsinkaan välttelisin sitä, jota kaipaa.

Äänestä

Hajun takia. Se on persu!

Äänestä
  • Ei kukaan enää ole persu. Soini käänsi takkinsa niin pahasti ja petti kannattajansa.

    Toivoa on siis. ;)

    Äänestä

koska pelkään näkeväni hänet toisen naisen kanssa :(

Äänestä

Minä välttelin erästä niin paljon että muutin pois paikkakunnalta. Pakoon perkele! Siinä sitä on välttelyn maailmanmestaruus hankittuna. Nykyisin sitten itkua tihuuttava harmitus kun en näe häntä missään! Hän sanoisi varmaan että koetahan jo päättää että kummin son.

Äänestä

Kaipaan hänen ääntään, hymyä, ystävällisiä sanoja ja kosketusta. Kohde nyt sattuu olemaan varattu, kolmen lapsen isä.

Äänestä

Vältellyt mutta jatkossa Aion vältellä.

Äänestä
  • Olen vältellyt,kun hän niin näyttää haluavan..Mennään sitten näin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


välttämisestä kirjoitti:

Oletko koskaan vältellyt häntä, jota kaipaat? Jos olet, niin miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu