40 turvapaikanhakijaa Ukiin?

kiinteistömoguli

Radiossa puhuttiin että Ukiin on tulossa 40 turvapaikanhakijaa, onko tietoa asiasta?

17

294

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SprVapaaehtoinen

      Hyvä. <3

      • norefugees

        Mitä hyvää näet tuossa?


      • jamehänmaksetaan

        Hyysärinaiset odottavatkin varmaan jo pöksyt märkinä mahdollisuutta päästä palvelemaan noita etelän ihmeitä. Kohta niitä raahataan täälläkin päiväkoteihin sylittelemään pikkulapsia ja kouluihin tutustumaan nuoriin tyttösiin. Seurakuntien toopet tuovat nämä 20 vuotiaat, ns. lapset kerhoihin hieromaan tuttavuutta ja solmimaan suhteita alaikäisten kanssa. Nuorisoa opetetaan suvaitsemaan tulijoiden suvaitsemattomuutta ja naisten ja tyttölasten oikeuksia törkeästi polkevaa kulttuuria.


    • odin23443

      Mikähän silmäätekevä porukka vetää"hillot"kotiin???

    • 344477878
    • 24538475845

      Tästä hieman kukkahatuille esimerkkiä miten hommat hoidetaan aidossa demokratiassa. http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016052521620647_ul.shtml

      Kansanvaltaisuus on tiettävästi valtiopetosdemarille suuri kauhistus, sehän voisi pilata suunnitelmat itsenäisyyden myymisestä rajojen ulkopuolelle, sosiaalisen koheesion tuhoamiseksi ja väestön orjuuttamiseksi.

    • Naishenkilö

      Uudessakaupungissa on ilmeisesti runsaasti vapaita asuntoja?

    • Ihanaakos

      Kohtahan täällä varmaankin on myös odinit sitten. Työttömät sosiaalihuollon asiakkaat kävelevät kaupungilla ns. turvaamassa XD

      • kuntalaismielipide

        ja mitähän pahaa ne odinit ovat partioinnillaan saaneet aikaiseksi kun niitä pitää joka välissä pilkata ja vainota?

        eikö ennemminkin pitäisi olla huolissaan siitä, että tänne otetaan eläteiksi kymmeniä kieli/luku/ammattitaidottomia miehiä, joilla ei ole mitään todellista mahdollisuutta elättää itseään suomessa ainakaan 10 seuraavaan vuoteen, jos edes sittenkään? perheen yhdistämiset myös nostavat kustannukset moninkertaisiksi. jos pää saadaan nyt auki, on tulijoita varmasti sen verran, että lukuun saa laittaa nollan perään. suuri osa tulijoista päätyy todennäköisimmin myös elelemään sosiaalituen varassa koko loppuikänsä.

        me työssäkäyvät kuntalaisethan tämän lystin joudumme loppupeleissä maksamaan. en vaan voi käsittää miksi? ketkä täällä oikein haluavat leikkiä hyvää ihmistä toisten ihmisten rahoilla? mitä me muka olemme velkaa afrikan väestölle tai vaikkapa afgaaneille??

        jos ihmiset haluavat auttaa, niin sitähän kukaan ei estä, kukkarot esiin vaan ja katsotaan mihin asti sitä hyväntahtoisuutta riittää.


      • 2e4

        Odinin perustaja tuomittiin vastikään yli vuoden ehdolliseen vankeusrangaistukseen ja yhdyskuntapalvelukseen väkivaltaisesta pahoinpitelystä.
        Että tällaisia sankareita he oon.


    • Ulfhednar

      Kuntalaismielipide hyvä porissakin katupartioiden toiminta "siirretään" toiselle paikkakunnalle pojat kyllästyivät kuuntelemaan kun pikkupojatkin (siis ne suomalaiset vaaleat ja sini silmäiset) aukoivat päätään heidän turhamaisuudestaan saatikka mitä aikuiset sanoivat joku yritti epätoivon vimmalla puolustella että työt ja perhe vievät partiointi aikaa puolustus kaatui siihen että näin sanoi työtön sinkku.
      Eräs ex katupartioloinen taas tilitti kun vituttaa kun tuli vouhotus vimmassa tuhlattua tuhottomasti rahaa näihin ylihintaisiin katupartio rynttyisiin kun ei kehtaa vakavalla naamalla edes remppavaatteina näitä käyttää.
      Turhempaa ihmisryhmää saa etsiä sitä paitsi nämä pojat ovat kansallissosialismia (mikä nyt ei kommunismista eroa kuin marginaalisesti) kannattavia enimmäkseen väkivaltarikollisia (viranomaislähde) joten jos setä Stalinin(hitlerin samaa totalitääristä soopaa sakkia) oppien mukaan marssivat väkivaltaiset rikolliset kiinnostavat omilla kotikulmilla niin älä rupea myöhemmin itkemään.
      Itsekin olen taloudellisessa mielessä silloin tällöin maahanmuuttokriittinen mutta järki käteen kun on katupartioista kyse.

      • megavälistäveto

        Katupartiolaiset nyt ovat pelkkä sivuseikka koko kuviossa eikä heidän saamansa julkisuus ole missään suhteessa meneillään olevan maahanmuuttokusetukseen. Mutta onhan se toki helpompaa keskustella asian vierestä kuin itse asiasta koska olemassa on vain yksi julkisesti hyväksytty lähestymiskulma aiheeseen.


    • Newridersslerssi

      Katupartiot ukii. Kannatetaan.

    • kameliohjastaja

      Elkäähän nyt. 80 kamelin ratsastajaa tulossa ukiin. iältä 17-25 miestä.
      Pitäkäähän miehet tytöistä vaari ja onnea vaan.

    • RakkaudenKesä2016

      Rakastelen turvapaikanhakijamiesten kanssa ;3

      • jhjkji

        Kun muilta et saa...


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      45
      7352
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4068
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3605
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3120
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2806
    6. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      53
      2307
    7. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      49
      2299
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2258
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2248
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2236
    Aihe