kokemuksia Letrotzolista lapsettomuuden hoitona?

marika860

Elikkäs kokemuksia kaipailisin Letrotzol lääkkeestä, onko tuottanut toivottua tulosta? Itsellä ovulaatio ilmeisesti puuttuu ja nyt ensimmäinen kierto takana Letrotzolin avustuksella 1 tbl kierron 3.-7. Päivänä. KP 12 ultrassa ei löytynyt yhtä suurta follikkelia vaan monta pientä. Ilmeisesti ei ole ovulaatio tulossa, mutta gyne kehotti varalta vielä ovulaatio testejä tekemään ja jos nega niin mietitään suurempaa annostusta seuraavaan kiertoon.

1

338

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perhonen001

      Moi, jospa käyt vielä lukemassa:)

      Itse söin kertoja n.6kk alkuun juuri samalla annoksella kuin sinä, sittemmin 2tbl/Päivä. Tulosta ei valitettavasti tullut, kierto heitteli edelleen ja 12-14 päivien ultrissa ei näkynyt mitään mainittavaa (ovulaatioja veikkaltiin 20. Päivän paikkeille, mikä ei ikinä näkynyt).

      Nyt sain testiin thyroxinin, koska kilppariarvot heitelleet ja hiukset lähteneet tupoittain; viime viikolla ensimmäiset luonnolliset menkat yli 2vuoteen ilman niitä hormoneja!! Eli nyt sitten ajatus testata pelkkää thyroxinia ja ehkä lisäksi myöhemmin uudelleen letrot. Kerrohan miten menee hermot sulla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      106
      9616
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      49
      4711
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1976
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1961
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1660
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1401
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      40
      1329
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      937
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      913
    10. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      912
    Aihe