Violetti on tympeä väri

Siksipä nämä jokojokopalloilijat saisivatkin vaihtaa kentän värin ja peliasusteensa värin toiseksi.
13215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Violetti on kuulemma hinttien väri, sanoivat jo viestikomppannian neidit aikoinaan.

Äänestä

Mielestäni se on oranssi

Äänestä

Vanhanpiian väri on violetti.

Äänestä

Kaikki pesäpalloilijat on kuulemma homoja. Vanha pervo kehitti pesäpallon.

Äänestä

Totta puhut. Hiukan urheilukenttäkin on pilattu kahdella tavalla: värjätty violetiksi ja katsomo sijoitettu aivan eriskummalliseen paikkaan. Näin ainakin telkkarista nähtynä.

Jymyn peliä olen käynyt katsomassa viimeksi 1970- tai 1980-luvulla, Helsingin Kaisaniemessä. Vastassa taisi olla Kitee, ellen väärin erehdy. Sotkamo ainakin tuli ottelussa kunniakkaasti toiseksi.

Äänestä
  • Se kentän väri ei todellakaan ole miellyttävä katsella.

    Saisivat muuttaa sen.

    Kun itse siellä aikanaan kouluaikoina pelasin ja urheilin, ei tullut mieleenkään, että se joskus muutetaan noin luonnottoman näköiseksi.

    Äänestä

Katsomo sijoitettu eriskummaliseen paikkaan? Eli samaan paikkaan, jossa se on kaikilla muillakin kentillä. idiootti!

Äänestä
  • Oikeilla urheilukentillä katsomo on sijoitettu siten, että sieltä näkee hyvin juoksuradan joka kohtaan. En haluaisi olla katsomassa urheilukilpailuja Hiekan pesäpallostadionilla eikä minua taitaisi saada pesäpallo-otteluunkaan – ainakaan niin idiootti en ole, että sellaisesta ”lystistä” maksaisin.

    Äänestä

  • Mielenkiinto_mennyt kirjoitti:

    Oikeilla urheilukentillä katsomo on sijoitettu siten, että sieltä näkee hyvin juoksuradan joka kohtaan. En haluaisi olla katsomassa urheilukilpailuja Hiekan pesäpallostadionilla eikä minua taitaisi saada pesäpallo-otteluunkaan – ainakaan niin idiootti en ole, että sellaisesta ”lystistä” maksaisin.

    >Hiekan pesäpallostadionilla

    Perskules! Olen satavarma ja saletti, että kirjoitin Hiukan pesäpallostadion! Miten ihmeessä Suomi24 (softa) on mennyt omavaltaisesti korjaamaan Hiukan Hiekaksi?

    Hiukan närästää.

    Äänestä

Kuka sitä Suomen tylsintä marginaalilajia jaksaa edes katsoa?

Äänestä

Onko merkki päällä?

Äänestä
  • On,homo kyykyssä!

    Äänestä

Kumpi voitti?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


markkutervo kirjoitti:

Siksipä nämä jokojokopalloilijat saisivatkin vaihtaa kentän värin ja peliasusteensa värin toiseksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu