Pillereiden vaikutus?

Kuinka kauan voi kestää pillereiden käytön lopettamisen jälkeen, että tulee raskaaksi?
51046
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

se on todella yksilöllistä!!

mulla kesti 1,5 vuotta!

Äänestä

luomu menkat ja sit tärppäs

Äänestä

Että pillereiden lopetus voi sotkea kiertoa puolenkin vuoden ajan, joka taasen vaikuttaa raskautumiseen... Neljäs kierto käynnissä ja menkat ovat tulleet ajallaan, muttei normaaleina...

Haginalle

Äänestä
  • Me jätettiin pillerit pois joulukuun lopussa, sen jälkeen tuli menkat normaalisti, nyt on taukoa ja ollaan kovasti touhuttu!! Odotellaan niitä paljon puhuttuja luomumenkkoja, josko sitten tärppäis!!
    Onnea kaikille yrittäjille!!

    Äänestä

.."yritimme" ja siinä välissä, 4kk lopettamisesta alkuraskauden keskenmeno. Pillereitä käytin vuoden verran Mercilon -merkkistä(kaikilla sivuoireilla höystettynä).

T. Ei enää pillereitä :CP

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö85 kirjoitti:

Kuinka kauan voi kestää pillereiden käytön lopettamisen jälkeen, että tulee raskaaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu